magyar   |   english
Fociünnep! Újpesti Haladás - BVSC 2:4
Kilométerekre a Blaha Lujza utcai katlantól lehetett hallani, hogy valahol futballmérkőzést rendeznek. A tájékozatlan járókelő a kiáradó hangokból aligha arra következtetett, hogy BLSZ3 - s rangadó zajlik. Pedig, igen! Az Újpesti Haladás - BVSC mérkőzést közel 200 néző tekintette meg remek hangulatban.
Újpesti Haladás - BVSC 2:4
Végignézve a lelátón az embernek olyan érzése volt, mintha visszamentünk volna az időben, amikor még az alsóbb osztályú meccsekre is rengetegen gyűltek össze. Ennek a pályának amúgy is van egy sajátos hangulata. Gyerekkoromban én is ráláttam egy futballpályára, amikor felgyúltak a reflektorok világosabb lett a lakásban. Itt reflektor nincs, de a 30 méterre lévő lakóházak erkélyéről úgy nézték a meccset, mintha VIP jegyük lett volna. Szintén érdekes látványt nyújtott a hazai kaputól nem messze fekvő szurkoló, aki 10 perc után elaludt a színvonalas találkozó ellenére. A körítéshez még annyit, hogy a BVSC drukkerei ismét szép koreográfiával tisztelték meg csapatukat.
A nagy várakozás annak volt köszönhető, hogy a fordulóig pontosan ugyanannyi pontot veszített el a két csapat. Egymással nagy versenyt folytatva harcolnak a bajnoki címért, amelyre a találkozó győztesének jelentősen megnő az esélye. A BLSZ3. csoportjaiból egy feljutó van, tehát a tét ebből a szempontból is óriási volt.
Ennek megfelelően a BVSC több helyzetet is kidolgozott a mérkőzés elején, azonban a gól nem akart megszületni. A másik oldalon viszont majdnem megzizzent a háló. Csokonyai Árpád jó helyről elvégzett szabadrúgása centikkel ment a bal felső sarok fölé. Aztán a 36. percben megtört a jég, kissé lesgyanús helyzetből, de Moré Zsolt megszerezte a vezetést a vendégeknek. 0:1
A gól nagyon felbőszítette az Újpesti Haladást, amely a félidő hátralévő részében többször is egyenlíthetett volna, komoly káoszt okozva az ellenfél tizenhatosán belül. A játékrész utolsó fontosabb momentuma viszont már ismét a túloldalon volt. Sebők Dániel 15 méteres lövése nem sokkal ment a kapu mellé.
Ami a szünet után következett, az mind színvonalban, mind pedig izgalmakban überelte az eddig látottakat, igaz ez úgy, hogy már az első 45 percről is csak pozitív jelzőkkel lehetett beszélni. Négy perccel a II. félidő kezdete után Turcsán Richárd (BVSC) használt ki gyönyörűen egy lehetőséget. 0:2
Ekkor úgy tűnt, hogy ezzel a találattal el is dőlhet a meccs. Nagyon nem így lett, az Újpesti Haladás nem adta könnyen magát ellenfelének. A 66. percben a csereként pályára lépő Dömök Attila lőtt 14 méterről a hosszú sarokba, és ezzel ismét meccsbe hozta csapatát. 1:2
Rengeteg idő volt még hátra, simán elképzelhető lett volna az egyenlítés is. 3 perc múlva Turcsán Richárd lehűtötte a kedélyeket! Remek labdát kapott a jobb oldalon, megtáncoltatta védőjét, majd 16 méterről kilőtte a jobb alsót. 1:3
Ez már tényleg sok(k) lehetett volna a Haladásnak, de nem volt az!
A 77. percben Csoszánszky Miklós remek passza után Rozvadszky Tibor közelről ismét egy gólra hozta a különbséget. 2:3
A végső csapást a 85. percben vitték be a zuglóiak, egy agyonjátszott támadás végén ismét Turcsán Richárd volt eredményes, ezúttal pár méterről. 2:4
Erre már nem volt válasza a Haladásnak, a BVSC megérdemelten nyerte meg az év legnagyobb és talán legfontosabb rangadóját ebben a bajnokságban. Ezzel nagy lépést tett a nagy múltú klub az osztálylépés felé, de ehhez továbbra is egyelőre úgy néz ki, hogy szinte minden meccsén győznie kell.

A mérkőzés osztályzata a PestiFoci szerint: 8
Egy jó első játékrészt egy izgalmas, kiszámíthatatlan második félidő követett gyönyörű gólokkal, remek teljesítményekkel. Érdemes kiemelni, hogy a két edző jó érzékkel nyúlt a cserékhez, a padról beszállók sokat tettek hozzá a meccshez. A hangulat csodás volt, felragyogott az ég Újpesten.
A mérkőzés legjobbja a Pesti Foci szerint Turcsán Richárd lett.
Aligha kell magyarázni. A házi gólkirály nagyon jó lábbal kelt fel ezen a napon.
Forrás: pestifoci.hu