Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 Szalagcím: Feltöltve:
 U16 BAJNOKI UHFC - GERRZO KFT2015.04.12. vasárnap
U16 ÚJPESTI HALADÁS FC - GERRZO KFT 1 - 2 (0 - 1)

Szögletarány: 4 - 4 (1 - 3) kapura lövési arány: 18 - 6 (7 - 2)

Nagy rangadóra készült csapatom, még mindig nem dőlt el a dobogós helyezések pontos kiosztása.

A m&#
233;rkőzés utánra is maradtak kérdések, de már kezd kibontakozni.
Nagyon szerettünk volna győzni, ehhez kellően motivált játékosokat láthattam a mérkőzés előtt az öltözőben. Sajnos állandó kezdő-, és egyben nagyon is meghatározó játékosunk VÁRKONYI nem tudott megjelenni igen fontos bajnoki mérkőzésünkön, mert sajnos egyelőre tervezhetetlen, az élet által nem várt, de mégis elrendezett családi okból teljesen érthető módon ezúttal nélkülöznünk kellett játékosunkat. A mérkőzés napján nem sokkal a mérkőzést megelőző órákban a közelmúltban elhunyt DÉDI MAMÁJÁNAK temetésén kellett részt vennie. Csapatunk kérésére a mérkőzést megelőzően egy perces gyász szünetet kértünk, emléke előtt tisztelegvén, valamint játékosunk és családja iránti tiszteletünket és együttérzésünket szerettük volna kifejezni. Nyugodjék BÉKÉBEN, veled vagyunk BOGYESZ !!!!

A mérkőzést teljes elánnal, és odaadással a következő összeállításban kezdtük:
ISTENES, NYITRAI, TÖRÖK, LUKÓCZKY, SARTORIS, SMELÓ, GERHÁT, BARTÓK, SZIJÁRTÓ, KAKUSZI, SOMOGYI.

Bár agilisen kezdtünk, az első nagy helyzetet egy szögletünket követő gyors ellentámadás végén - a 4. percben - a GERRZO csapata dolgozta ki. A kiugratott játékos elől ISTENES kiváló ütemérzékkel lábbal mentett. A 7. percben a vendégcsapat végezhetett el sarokrúgást. ISTENES elszámította magát, alászaladt a labdának a beívelést követően, majd LUKÓCZKY próbálta menteni a helyzetet, de sajnos sokat várt. Labdalevételét követően bal lábra akarta áttenni a labdát, de erre már nem volt ideje, mert a közelben ólálkodó HEGYVIDÉK játékosa megelőzve védőnket az üres kapuba bombázott. 0 - 1. A 9. percben végre mi alakítottunk 100% - os ziccert. TÖRÖK labdaszerzését követően SOMOGYINAK adott kiváló indítást, mellyel kiváló játékosunk a büntető területig nyargalhatott, ahol a kifutó kapust megpróbálta átemelni a labdával, de sajnos a remek formában védő vendégek hálóőre szögletre mentett. SOMOGYI kiváló sarokrúgásánál a beívelt labdáról sajnos egy lépéssel maradt le SZIJÁRTÓ. Egyre jobban futballoztunk, vezettük támadásainkat a korosztályhoz szokatlan jó iramú mérkőzésen. A 36. percben egy támadásból akár kétszer is gólt lőhettünk volna, mert két ziccer is adódott egymás után. SZIJÁRTÓ ugrott ki teljesen egyedül a leshatáron, majd sajnos nekilőtt a kifutó kapusnak. A kipattanó labdát SOMOGYI is a hálóőrnek lőtte neki. A 40. percben KAKUSZI harcolt ki 17 méterre a kaputól középen egy szabadrúgást. Az igen nagy lehetőséget nem tudtuk kihasználni, sajnos SZIJÁRTÓ méterekkel fölé, és mellé lőtte. Jöhetett a szünet. Egy cserét hajtottam végre, a kiválóan játszó TÖRÖKÖT hoztam le, mert a védelmünket akartam gyorsítani, CSONKA folytatta a mérkőzést azon a poszton játékostársa helyett a második félidőben.

Mindent egy lapra tettünk fel. Támadnunk kellett a második félidőben, arra kellett törekednünk, hogy minél többet legyen nálunk a labda. Ennek szellemében kezdtük a mérkőzést. Az 50. percben BARTÓK lőtt bődületes felső lécet. A 60. percben SOMOGYI lépett ki, de sajnos a kifutó kapus, és ezzel együtt az üres kapu mellé emelt. A 63. percben SZIJÁRTÓ ugrott leshatáron, majd a kifutó kapusnak lőtt neki, sajnos a kipattanó labdát is ziccerben elvétettük. Érezhető volt, ha gólt tudunk lőni, megfordítjuk a mérkőzést. Viszont az is látható volt rangadóhoz viszonyítva, hogy sajnos rendkívül sok 100 % - os ziccert elhibáztunk. Ennek tudjuk mi a következménye. Ezúttal is ez következett be, a sok kihagyott ziccer megbosszulta magát, és ellenfelünk újabb találatával tovább növelte előnyét. Bár még a 60. percben cserére szántam el magam. 19 - re lapot kellett húznom. KAKUSZI helyére a kapuból kihoztam ISTENEST, és a kapuba beállítottam GULÁCSIT. A mezőnyben a fájós háttal is a játékot vállaló, és remekül játszó SMELÓ helyére VANDLIKOT hoztam be. Elől fel kellett pörgetnem a csapatot. A 65. percben játékosaink, belső védőink elaludtak, megingásunkat a vendégek kihasználták, és a kifutó kapusunk mellett a hálóba helyezett a kilépő játékos. 0 - 2. Nem volt mit tenni, tovább előre, meg akartuk fordítani a küzdelmes mérkőzést. A 67. percben újabb nagy helyzetet sikerült kihagynunk. SZIJÁRTÓ csavart a hosszú oldal felé, ahol SOMOGYI érkezett, és a kapu mellé fejelt. A 68. percben végre szépíteni tudtunk. SZIJÁRTÓ szögletét követően SOMOGYI lőtt a hosszú sarokba. 1 - 2. Egyre támadtunk. Többnyire egymás után dolgoztuk ki a helyzeteket, vezettünk támadásokat. Sajnos nagyon sokszor utolsó pillanatokban vagy kapkodtunk, vagy rossz megoldásokat választottunk. A 74. percben ISTENES harcosságának köszönhetően a labdát a büntető területen belül, majd a megszerzett labdát az alapvonalról középre gurította, pontosan érkezett SZIJÁRTÓ, aki az üres kapu helyett egy szerencsétlen mozdulattal a kapu mellé pörgetett. Megdöbbent mindenki, az igen hangzavaros mérkőzésen egy pillanatra még a légy zümmögését is meg lehetett hallani. Sokan nem értettük, hogyan maradhatott ki ez a helyzet. No de semmi baj, menni kell tovább! Támadtunk és támadtunk, többnyire az ellenfél területén, vagy legalábbis legkésőbb a félpálya környékén labdát tudtunk szerezni, de sajnos igazán nagy helyzetet már nem tudtunk kidolgozni. De nagyon akart a csapat. A 80. percben felháborító esett történt. GERHÁT a jobb oldalon cselezgetett, majd visszapasszolt társának. Amint elpasszolta a labdát, ellenfele brutális, teljesen elítélendő módon szétrúgta a lábfejét. Az egyértelmű kiállítás helyett csak nevetséges sárga lapos figyelmeztetésben részesítette a játékvezető a játékost. Később játékosunkat a mentők kórházba szállították, ahol megállapították, a lábfej zúzódott, de nincsen törés szerencsére. Elnézést senki nem kért a cselekedet óta, csak egy vendégszurkoló. Az ellenfél edzője mielőbbi gyógyulást kívánt, de úgy gondolom részükről ez teljesen belefért a rangadói hangulatba. Énrészemről nem, én minden esetben figyelmeztettem a túlfűtött játékosaimat már kisebb pályára nem illő cselekedetek láttán is. Mert ez is a feladata az edzőnek!
A kis intermezzo után térjünk vissza a mérkőzésre. GERHÁT sérülését látva cserére kényszerültünk, sérült játékosunk helyett SZABÓ P. lépett pályára.
A hátralévő időben is próbáltunk támadni, de sajnos igazán nagy helyzetünk már nem volt.
VERESÉG lett a vége, gratulálok ellenfelünknek!

A játékvezető többször érthetetlen módon megszakította a játékot, majd a brutális, pályára semmilyen szinten nem nem való - főleg utánpótlás szinten nem - cselekedetnél csak sárga lapos figyelmeztetésben részesítette az elkövetőt. Sajnos nagyon nagyokat hibáztunk a bekapott gólok előtt, majd a mérkőzés túlnyomó részében mi irányítottuk a játékot, rengeteg 100% - os helyzetet kidolgoztunk, és azokat egy kivételével elhibáztuk.
Nem magamat sajnálom, hanem a játékosaimat, akik nagyon készültek erre a mérkőzésre, és mindent elkövettek a sikeres szereplés érdekében. A bekapott gólok, és átszervezések után is mentünk előre, minden játékosom győzni akart! Ez a versenysport jelentősége! Ma emelt fővel veszítettünk három pontot. De példát mutattak játékosaim, minden szülő és szurkoló a gyerekére és játékosomra büszke lehet, hogy a felfokozott hangulatban, és brutális belépőt követően is emberek tudtak maradni. Tudtak felügyelni a sport tisztaságára, és visszafogták a teljesen érthető indulataikat. Büszke vagyok rátok srácok!

Köszönöm a szülőknek és szurkolóknak a lelkes buzdítást. Sajnálom, hogy vereség lett a vége, de igazán jó küzdelmes mérkőzést láthattak, rengeteg HALI akcióval, és kihagyott helyzettel együtt.