ÚJPESTI HALADÁS F.C. hivatalos oldala
Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 Szalagcím: Feltöltve:
 U16 UHFC - BUDAKESZI LA2015.03.30. hétfő
BLSZ U16 BAJNOKI ÚJPESTI HALADÁS FC - BUDAKESZI LA 4 - 0 (2 - 0) Szögletarány: 8 - 5 (7 - 1) Kapura lövési arány: 19 - 7 (12 - 1)

A dobogó első és második helyéért is még három csapat van verseny
ben, így számunkra szerencsére minden mérkőzés létfontosságú.
Ezen a mérkőzésen a következő összeállításban kezdtük a mérkőzést:
ISTENES, NYITRAI, TÖRÖK, LUKÓCZKY, SARTORIS, SMELÓ, GERHÁT, CSONKA, VÁRKONYI, SOMOGYI, SZIJÁRTÓ.

Az első percektől mi akartuk irányítani a játékot. A középkezdést követően SOMOGYI mértani pontosságú, tanári labdával indította SZIJÁRTÓT, aki csodálatos mozdulattal mellel maga elé tette a labdát, majd 18 méterről a hosszú sarokba bombázott, így 11 mp sem telt el a mérkőzésből, és már vezettünk 1 - 0 arányban. A 2. percben SZIJÁRTÓ előzte meg a kapust egy hazaadást követően, de sajnos hosszan szöktette magát, így az újabb gólunk még váratott magára. A 15. percben középpályásaink, és később védelmünk is körülményeskedett, így a kialakult kapunk előtti helyzetnél ISTENES magabiztosan védett. A 21. percben megint összehoztunk egy támadást a vendég csapatnak, de ezúttal is ISTENES parádésan védett. A 37. percben a budakeszi kapus óriási hibáját GERHÁT használta ki, szemfüles középpályásunk lecsapott a kóbor labdára, megtolta azt a kapus mellett, majd az üres kapuba gurított. 2 - 0. A 35. percben cseréltem, VÁRKONYI helyett BARTÓK lépett pályára. A 40. percben egy akciónk közben a vendég csapat játékosa lerántotta támadónkat, de jogosan előnyszabályt alkalmazott a mérkőzés játékvezetője, mivel nálunk maradt a labda, de sajnos az akció végén a visszaigyekvő akadémista védők szögletre mentettek. A sarokrúgás elvégzése előtt a szabálytalankodó játékosnak felmutatta a játékvezető a teljesen jogos sárga lapot. A szünetig mi uraltuk a mérkőzést, de már módosítani a pillanatnyi álláson nem tudtunk, így két gólos előnnyel várhattuk a szünetben a folytatást.

Bár a második félidőben mi játszottunk, az olykor viharos erősségű széllel szemben, mégis hamar tovább tudtuk növelni az előnyünket. A 49. percben SZIJÁRTÓ beadását, mely a jobb oldalra érkezett, kissé kisodródott helyzetből NYITRAI parádés mozdulattal, technikai megoldással emelte a hosszú sarokba. 3 - 0. A 64. percben a közben megsérült CSONKA helyett KAKUSZI lépett pályára. A 65. percben GERHÁT kiváló beadását magabiztosan BARTÓK fejelte a kapuba. 4 - 0. A 72. percben védelmünk körülményeskedett, de megint csak ISTENES parádézott, így elmaradt a vendég gól. A 81. percben cseréltem, a kiválóan játszó NYITRAI helyett SZABÓ P. lépett pályára. A mérkőzés utolsó perceiben is mi irányítottuk a játékot, de helyzetet már nem sikerült kialakítanunk, így a magabiztos a 4 - 0 eredmény, és a három pont bezsebelésével várhatjuk a jövő heti folytatást.

Sok sikert a BUDAKESZI LA csapatának.

Játékosaim nagyon jól futballoztak, az első félidei bizonytalankodásaink után a második játékrészben a nagyon erős széllel szemben is mi tudtuk irányítani a játékot, többnyire az történt, amit mi akartunk, így ez a soron következő nagyon komoly három mérkőzésünkre biztató kell, hogy legyen.