Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 U17 UHFC - RTK-VASLÓ2015.03.23. hétfő
BLSZ U17 ÚJPESTI HALADÁS FC - RTK - VASLÓ 1 - 4 (0 - 1)
Szögletarány: 6 - 7 (0 - 3) Kapura lövési arány: 5 - 17 (0 - 9)

Versenyen kívüli mérkőzésen játszott ma „B” csapatunk az RTK-VASLÓ csapata ellen. Többen csapatomból két évvel fiatalabbak, mint az ellenfelünk, vagy legalábbis az eredeti versenykiírásban szerepel. Mint már többször említettem, ennek ellenére én nem szeretek ezzel foglalkozni, mert magyarázkodni mindig a vesztesek szoktak. Inkább arról beszélnék, hogy tényleges játéklehetőséghez szeretn
ém juttatni azokat a gyerekeket, akik becsületesen készülnek, csak egyelőre az „A” kerettől le vannak maradva. Így legalább egy félidőnyit szinte mindenki játszhat.
A csapatunk a következő összeállításban kezdte a mérkőzést:
GULÁCSI, SZABÓ P., EL-NAGAR, KAKUSZI, BÁRTFAI, BOROS, THÉK, BOT, KASZA, PERGEL, BÉRES.

Ellenfelünk volt a kezdeményezőbb. Játékosaim nagyon fegyelmezetten védekeztek, ellenfelünk egyetlen hibánkat tudta csak kihasználni, bár ebből is látszik, ezen a szinten sem lehet kihagyni egyetlen pillanatra sem, mert akkor könyörtelenül megkapjuk a gólt. A 15. percben bedobást követően BOROS mellett egyáltalán nem zavartatva beosont a vendégcsapat játékosa a büntető területen belülre, majd középre adott, és a kapunk előterébe érkező játékos az üres kapuba gurított. Az érkező játékosról SZABÓ P. csúnyán lemaradt. 0 - 1. A csapatunk bár nem vezetett támadást, legalábbis értékelhető támadást nem az első félidőben, mégis említést érdemel, hogy nagyon jól védték a területet, és átlövésen kívül nem volt igazán kidolgozott akciója ellenfelünknek sem. Ezt mutatja a 0 - 9 kapura lövési arány.

A szünetben cseréltem, BÉRES helyett FEKETE, THÉK helyett ISTENES, és KASZA helyett SZIJÁRTÓ lépett pályára.
Megváltozott a játék képe azonnal. Az első támadást a második félidő megkezdését követően mi vezettük, sőt azonnal sarokrúgást is elvégezhettünk. Ebből még nem lett semmi sem, de az 55. percben EL-NAGAR kiválóan beadott labdáját a kapu előterében SZABÓ P. fejelte a kapuba. 1 - 1. A gólt követően cseréltem. EL-NAGAR helyett SOMOGYI lépett pályára. Sajnos elméláztunk, és a gyors kontra végén kapusunk rossz ütemben hagyta el a kapuját, a csatár elhúzta kapusunk mellett a labdát, majd az üres kapuba helyezett. 1 - 2. A 70. percben ISTENES tört be a büntető területen belülre, középre adott, BÁRTFAI sajnos 5 méterről sem találta el a kaput. A 72. percben csak a játékosok voltak mások, az akció hasonló, szinte másolata volt az előzőnek. SZIJÁRTÓ nyargalt el a baloldalon, középre adott, FEKETE tovább engedte SOMOGYINAK, aki a kapu mellé csavart. A 73. percben ezen a mérkőzésen is megbosszulta magát a sok kihagyott ziccer. Gyors kontra támadás végén a kapusunk mellett a kapunkba gurított labdával tovább növelte előnyét az RTK csapata. 1 - 3. Két perc múlva a vendégcsapat egy újabb kontra támadás végén beállította a későbbi mérkőzés végeredményét. 1 - 4. A 80. percben FEKETE helyett NAGY lépett pályára.
Támadtunk - támadtunk, de sajnos nem voltak eredményesek az akcióink, így 1 - 4 arányú vereséget szenvedtünk az 1 évvel idősebb korosztályú BLSZ bajnokságban. Gratulálok az RTK - VASLÓ csapatának, további sikeres szereplést.

Az első félidőben kiválóan védekeztünk, de nem vezettünk támadást. A második félidőben gyorsabban játszottunk, támadásokat vezettünk, a cseréket követően ziccereket alakítottunk ki. De ezáltal kevesebb hangsúlyt kapott a védekezésünk, így gyors kontrákkal megnyerte ellenfelünk a mérkőzést.