Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 BAJNOKI U16 IKARUS BSE - UHFC2015.03.23. hétfő
IKARUS BSE - ÚJPESTI HALADÁS FC 2 - 3 (2 - 1)
Szögletarány: 5 - 3 (3 - 0) Kapura lövési arány: 8 - 20 (4 - 11)

Minden évben nagyon jó mérkőzéseket játszottunk az IKARUS BSE csapata ellen. Az idei bajnokságban fontos volt mindkét csapat számára a közös mérkőzésünk a dobogós helyezésekre való osztozkodás lehetőségének megmaradása miatt. A mi részünkről, hogy a bajnok aspiránssal tartsuk a lépést, elérhető távolságban maradjanak, valamint a jelenle
g második helyen álló GERRZO csapatának nyomában, azonos pontszámmal várjuk a jövő heti folytatást. A hazai csapatnak a dobogóért való küzdelem megmaradásának esélye volt a tét.

Nagyon készültünk a mérkőzésre.
A következő összeállításban kezdtünk: ISTENES, NYITRAI, TÖRÖK, LUKÓCZKY, SARTORIS, SMELÓ, GERHÁT, BARTÓK, SZIJÁRTÓ, VÁRKONYI, SOMOGYI.
Csapatunk volt a kezdeményezőbb az első percektől. A 4. percben VÁRKONYI labdájával SOMOGYI lépett ki a védők közül, de a végső pillanatban a kapus lábbal hárított. Az 5. percben VÁRKONYI tálalt GERHÁT labdaszerzését követően SOMOGYI elé, aki először kapuvasat lőtt, majd a visszapattanó labdát egy kis kavarodást követően kapura lőtte újra, de a kapus kiválóan védett. De még nem lett vége az akciónak, mert újra kipattant a labda, melyre BARTÓK csapott le, igazított, majd a felső léc alá bombázott. 0 - 1. A 11. percben BARTÓK adott óriási labdát NYITRAINAK, aki betört a büntető területen belülre, éles szögből kapura lőtt, de a kapus védett, majd az újra kipattanó labdát is játékosunk a kapusnak lőtte neki. A 12. percben játékosaim bizonytalankodtak, így az első hazai akciót tulajdonképpen mi hoztuk össze nekik, de szerencsére a támadás végén az érkező játékos a kapunk mellé bombázott. A 24. percben sarokrúgást végzett el az IKARUS csapata. A hosszú oldalra átívelt labdát az érkező játékos átvette, majd a hosszú sarokba lőtt. 1 - 1. A 26. percben VÁRKONYI SOMOGYI elé csúsztatta a labdát, aki elnyargalt a hazai kapuig, majd az akció végén a kapus kezébe emelte a fő játékszert. A 27. percben BARTÓK adott káprázatos labdát SOMOGYINAK, aki a múlt heti teljesítményét szinte lekopírozva, elfektette a kapust is, majd ezúttal sajnos a fekvő kapus kezébe gurította a labdát. A 32. percben GERHÁT indította a SZIJÁRTÓT, aki kilépett a védői közül, majd a kifutó kapus és a kapu mellett is egyúttal elgurított. Egyre idegesítőbb volt, mivel többször játékosaim által vezetett akciót a játékvezető megállította les helyzet miatt. Ezekből volt több is, ami nem volt les érzésem szerint. Tetézte a helyzetet a számtalan kihagyott 100% - os ziccer. Lehetett érezni, ez megbosszulja magát. A 33. percben azután jött a hidegzuhany. VÁRKONYI és SOMOGYI nem értette meg egymást, a szemfüles hazai védő megszerezte a labdát, társához passzolt, aki igazított, majd remek technikai megoldással a hosszú sarokba tekert. 2 - 1. Újítani már nem tudtunk, a szünetre maradt az egygólos hazai előny.
Szünetben cseréltem, SMELÓ helyett CSONKA lépett pályára.

Mindent egy lapra feltéve támadtunk a második félidőben is. Csak a három pont megszerzése volt elfogadható eredmény részünkről. Az 50. percben jobb oldali támadás végén, a középre adott labdáért folyó küzdelem során, VÁRKONYIT szabálytalanul akadályozta az IKARUS védője, így a játékvezető azonnal a büntető pontra mutatott. SOMOGYI magabiztosan értékesítette a pontrúgást. 2 - 2. A 60. percben NYITRAI száguldott el a kapuig, de sajnos az akciója végén a kapusnak lőtt neki. A 61. percben óriási tűzi játék folyt a kapunk előtt. SARTORIS körülményeskedett a félpálya környékén, a gyors kontra támadás végén, ISTENES parádésan védett, a kipattanó labdát újra kapura lőtték, TÖRÖK a gólvonalról mentett, majd az újabb kapura lövésnél LUKÓCZKY volt önfeláldozó. A 62. percben megint ISTENES parádézott körülményeskedéseink után. Nagyon megzavarodtunk ezekben a percekben, de ISTENES fantasztikus formában védett, és ezekben a nehéz percekben ő tartotta a lelket csapatunkban. Nagyon jól együttműködtek védőink a kapussal, mert a lehetetlen helyzetekben való védéseit látván, védőink minden esetben segíteni tudtak, és végül LUKÓCZKY, TÖRÖK, vagy CSONKA felszabadította a veszélyeztetett kapunkat. A három percnyi kihagyásunkat követően újra újítani tudtunk. Visszavettük a kezdeményezést, és a nehéz perceket követően szárnyra kaptunk megint csak. A 64. percben BARTÓK csavart az IKARUS kapuja mellé. A 76. percben VÁRKONYI helyett KAKUSZI lépett pályára. A 80. percben JUHÁSZ állt be TÖRÖK helyett. A 82. percben CSONKA lábában volt a döntés. 14 méterre a hazai kaputól remek labdát kapott, senkitől sem zavartatva igazított, megnézte a kapus hol áll, majd a kezébe emelte a labdát. Támadtunk, támadtunk és támadtunk. A 85. percben cserére szántam el magam. Nem volt mit tennem, meg akartuk nyerni a meccset. BARTÓK helyett KAKUSZI játszott középpályást, és ISTENES ment ki a kapuból csatárnak. GULÁCSI pedig a kapuban folytatta. A 90. percben a hazai büntető terület sarka környékén SOMOGYI cselezgetett, majd tisztára játszotta magát. A kétségbe esett védő csak szabálytalanul tudta elválasztani játékosunkat a labdától. DRÁMA és HAPPY END

SOMOGYI készülhetett a szabadrúgás elvégzéséhez. Egyszerre drámai csend lett az addig hangos sporttelepen. Két ellentétes oldal, ellentétes végkifejletre várva.

„ ...szó bennszakad, hang fennakad, lehelet megszegik... ”

SOMOGYI a hosszú sarokba csavarta a labdát, kiváló technikai megoldással. Óriási öröm, fantasztikus volt ezt élőben, teljesen közelről átélni. Középkezdést követően a játékvezető véget vetett a mérkőzésnek. A három pont a mienk, egy drámai, fordulatos mérkőzésen részünkről HAPPY END lett a vége.

Gratulálok az IKARUS BSE kiváló csapatának. Rendkívül sportszerű mérkőzésen fantasztikus csatában sikerült legyőznünk őket. Mindkét csapat játékosai ezúttal emelt fővel jöhettek le a pályáról a mérkőzés végén, mert mindkét csapat megtett mindent a három pont megszerzéséért.

Játékosaimra nagyon büszke vagyok, úgy érzem megérdemelten nyertünk, magunknak tettük nehézzé a sok kihagyott ziccert követően a mérkőzést. Kiváló csapatot sikerült legyőznünk a mai napon!