Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 BAJNOKI U16 UHFC  - TESTVÉRISÉG SE2015.03.15. vasárnap
BAJNOKI TESTVÉRISÉG SE - ÚJPESTI HALADÁS FC 2 - 13 (0 - 3)
Szögletarány: 2 - 17 (1 - 7) Kapura lövési arány: 6 - 43 (2 - 19)

Elkezdődött végre a már nagyon várt BLSZ U16 bajnokság. Az ősszel otthonunkban magabiztos 1
1 - 0 - s győzelmet értünk el jelenlegi vendéglátónk ellen. Csapatunk a következő összeállításban kezdte a mérkőzést:
ISTENES, NYITRAI, TÖRÖK, CSONKA, SARTORIS, VÁRKONYI, BARTÓK, SMELÓ, KAKUSZI, SOMOGYI, SZIJÁRTÓ.
Bár mi akartunk kezdeményezni, mégis az első támadást a hazai csapat vezette, mellyel rögtön szöglethez is jutottak. A gyengére sikerült beadást követően gyors ellentámadást vezettünk, mely végén VÁRKONYI emelt egy méterről a kapu fölé. Gyorsan vezettünk több támadást a mérkőzés elején. A 3. percben SMELÓ adott tanári labdát SARTORISNAK, aki lövéssel fejezte be az akciót, de a kapus magabiztosan védett. A 4. percben újabb támadásunk végén SZIJÁRTÓ lőtt kapu mellé kb. öt méterről. A 10. percben végre megszületett a várva várt HALI gól. VÁRKONYI beadását BARTÓK fejelte a kapuba. 1 - 0. A 25. percben SZIJÁRTÓ végezhetett el a hazai csapat kapujától mintegy 17 méterre szabadrúgást. Lövése a baloldalsó kapuvasról a mezőnybe pattant vissza, az ezt követő kavarodás után VÁRKONYI csavart kapu mellé. A 27. percben szép akció végén, szinte két érintős játékból, SARTORIS - SMELÓ - SZIJÁRTÓ gólpasszából - SOMOGYI lőtt gólt. 2 - 0. A 37. percben VÁRKONYI kiváló indításával, SZIJÁRTÓ lépett ki egy fantasztikus labdaátvételt követően. A kifutó kapus mellett eltolta a labdát, majd az üres kapuba gurított. 3 - 0. Ez is maradt a félidő.
A szünetben nem cseréltem.
A 46. percben NYITRAI robogott el a jobb oldalon, majd élesen középre lőtt, de sajnos immár harmadik alkalommal maradt le SZIJÁRTÓ egy ütemmel a beadásról. A 47. percben BARTÓK cselezgetett, majd a résbe beinduló VÁRKONYI elé kiváló meglátással tálalt labdát az érkező csatártárs a hosszú sarokba helyezte. 4 - 0. A 48. percben cseréltem, TÖRÖK sérülése miatt JUHÁSZ állt be. Az 51. percben csak lézengett védelmünk. Ezt remek érzékkel kihasználta a TESTVÉRISÉG lelkes csapata, és szép góllal finomítottak a pillanatnyi álláson. 4 - 1. Hamar jött szerencsére részünkről a válasz. SMELÓ passzát SOMOGYI pöckölte a hazai kapuba. 5 - 1. Az 55. percben SZIJÁRTÓ passzolt vissza a baloldalról BARTÓKNAK, aki a jobb felső sarokba bombázott. 6 - 1. A 61. percben cseréltem, KAKUSZI kézsérülése miatt GULÁCSI állt a kapuba, és ISTENES folytatta mezőnyben a játékot. A 68. perctől beindult a gólgyártás. Futószalagon tapsolhattunk a rúgott góljainknak. NYITRAI tört be a büntető területen belülre VÁRKONYI indítását követően, majd a hosszú oldalra ívelt labdáját SZIJÁRTÓ fejelte a kapuba. 7 - 1. A 70. percben SZIJÁRTÓ ugrott ki a baloldalon, de sajnos az akció végén a kapu mellé gurított. A 71. percben BARTÓK szögletét SOMOGYI fejelte a kapuba. 8 - 1. A 74. percben leiskoláztuk ellenfelünket. ISTENES - VÁRKONYI kényszerítő után ISTENES középre gurított, ahol óramű pontossággal SOMOGYI érkezett, aki higgadtan a sarokba helyezett lövéssel tovább növelte előnyünket. 9 - 1. A 76. percben CSONKA rosszul eltalált lövését SOMOGYI pörgette felső kapuvasra, majd az onnan visszapattanó labdát a felső sarokba fejelte. 10 - 1. A 79. percben sarokrúgást követően VÁRKONYI készítette le a labdát SOMOGYI elé, aki a hosszú sarokba csavarta a fő játékszert.11 - 1. A 83. percben újabb védelmi megingásunkat könyörtelenül kihasználta a XV. kerületi gárda. CSONKA és GULÁCSI körülményeskedett, majd a helyzetre gyorsabban reagáló hazai játékos a társa elé továbbította a labdát, aki az üres kapunkba helyezett gurítással megszerezte csapata második gólját. 11 - 2. A 84. percben SZIJÁRTÓ gyorsvonat gyorsasággal robogott el a baloldalon, majd középre gurított, ahol ISTENES érkezett és gurított az üres kapuba. 12 - 2. A 87. percben VÁRKONYI álompasszát követően SOMOGYI cselezgetett a 16 - oson belül BENE FERENC BRAZÍLIA ellen lőtt csodálatos, mindenkit elfektető cseleire emlékeztető módon, majd az üres kapuba helyezett lövéssel megszerezte a maga 7. és egyben csapatának 13. gólját. Ezzel a góllal be is állt a későbbi végeredmény, jól sikerült csapatomnak a tavaszi nyitány.

Sok sikert a TESTVÉRISÉG SE rendkívül sportszerű csapatának. Az őszi teljesítményükhöz képest sokat fejlődtek, és a nagy gólkülönbség ellenére nagyon becsületesen próbáltak játszani és támadásokat vezetni. Kiváló kapus teljesítményhez külön gratulálok.

Játékosaimnak köszönöm a felkészülésünkön mutatott hozzáállást, és a mai játékot. Sajnálom a két kapott gólt, viszont nagyon örültem az igazán szép góljainknak. Kicsit nehezen jöttek a gólok, de aztán elkaptuk a fonalat, melyhez kellettek ezek a remek egyéni teljesítmények. A földes pályának ezen a napon minden hátrányát megszenvedtük, de ma is megmutatták játékosaim, hogy nem véletlenül állnak a dobogós helyen, és remélem ott még sikerül följebb is lépdelnünk ebben a bajnokságban.