Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 UHFC - PESTÚJHELY SC FELKÉSZÜLÉSI2015.02.24. kedd
ÚJPESTI HALADÁS FC - PESTÚJHELY SC 6 - 1 (6 - 0)

Az utolsó hétvégéhez érkeztünk felkészülési időszakunkban, amikor két nap két edző mérkőzést játszunk, hiszen jövő héten a BLSZ U17 bajnokságban már tétmérk
37zést játszik a csapatunk egyik fele.
A Varga Zoltán sporttelepen, Zuglóban fogadtuk a PESTÚJHELY SC csapatát.
Az első félidőben az egyik legerősebb összeállításban kezdtünk, bár ISTENES a hétközi mérkőzésen megsérült, valamint SZIJÁRTÓ sérülése mellé még le is betegedett, így mindkét állandó kezdőjátékosunkat nélkülöznünk kellett ezen a mérkőzésen. További betegeink is vannak, KAKUSZI szintén az „A” keretből. Ezen a mérkőzésen a következő kezdő összeállítással indult részünkről a játék:
GULÁCSI, NYITRAI, CSONKA, TÖRÖK, SARTORIS, VANDLIK, GERHÁT, BARTÓK, LUKÓCZKY, VÁRKONYI, SOMOGYI.
Az első percektől csapatunk irányította a játékot. Magabiztosan futballoztunk, voltak hibák, de ezek nélküli mérkőzés nagyon ritkaszámba megy. Már a középpályán labdát tudtunk szerezni, villámgyors, és olykor valóban szemre is tetszetős támadásokat vezettünk. A gólgyártást VÁRKONYI kezdte a 11. percben, majd az ő góljával fejeződött be a szünet előtt a 46. percben. Közben BARTÓK (15. perc), VÁRKONYI (18. perc), BARTÓK (29. perc), S. BÁLINT (37. perc) is betalált a vendégek kapujába. Így sima 6 - 0 volt a javunkra a szünetben. A 25. percben az előzetes tervek szerint VANDLIK helyett SMELÓ állt be.
A szünetben kapusunkat és SMELÓT kivéve teljes sor cserét hajtottam végre. Így a következő összeállításban folytattuk a mérkőzést:
GULÁCSI, BÁRTFAI, SZŐKE, JUHÁSZ, PERGEL, SMELÓ, BÉRES, KASZA, BOT, THÉK, FEKETE.
BOROS a szünet előtt jelezte kiújult a sérülése, így nem tudta vállalni a játékot a második félidőben. A statisztikát és a látottakat is érintve, úgy gondolom csapatunk irányította ebben a félidőben is a játékot. Természetesen az első félidőhöz mérten minőségileg gyengébb játékot mutattunk be, de jelenlegi felkészültsége szerint mindent elkövetettek a pályán tartózkodó játékosaink, hogy minél jobb eredményt érjenek el. Vannak sarkalatos hibák, gyengeségeik ezen játékosoknak, de sajnos az egy sokkal hosszabb folyamat lesz kijavítani ezeket. Ennek ellenére dicséret illet minden játékost a mutatott játék miatt. A második félidő felénél az előre eltervezettek szerint cseréltem, SMELÓ helyett VANDLIK állt vissza, FEKETE helyett SOMOGYI folytatta a játékot.
Tulajdonképpen ellenfelünk nem tudott nagy helyzetet kialakítani. A 76. percben JUHÁSZ kapitális hibáját, szerencsétlen labdaérintését használták ki, melyből gólt rúgtak. Így a végeredmény 6 - 1 lett a javunkra. Rúgtunk oldalvasat, fejeltünk üres kapu mellé, hagytunk ki óriási ziccert, voltak helyzeteink, de a rúgott gól a második félidőben elmaradt.
Gratulálok játékosaimnak, az első félidőben csapatunk hengerelt, annak ellenére, hogy egy - két játékosom nem is volt csúcsformában. Az ott mutatott játékhoz külön dicséret jár mindenkinek. Jó volt a tempó, a ritmus váltások a küzdőszellem, és ez mellé többször is látványos, szemre is tetszetős játékot mutattunk be.