Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 ÚJPESTI HALADÁS FC - II. KER. UFC2015.02.09. hétfő
Szombat reggel folytattuk felkészülési mérkőzés sorozatunkat a VARGA ZOLTÁN sporttelepen. Itt fogadtuk a II. KER UFC csapatát, mely jelenleg a BLSZ U16 bajnokságban pontveszteség nélkül áll a tabella élén, valamint ők a tavalyi év BLSZ U15 bajnokai.
Hosszú évek óta jó kapcsolatot ápolunk, minden felké
szülési időszakban több egymás elleni edző mérkőzéssel segítjük egymás felkészülési munkáját. Előző este, pénteken az U14 - es csapatunkkal játszottunk 2X45 perces felkészülési mérkőzést, melyet köszönünk ezúton is nekik, majd szombat reggel 09:00 órai kezdéssel a következő összeállításban kezdődött a 2x45 percre tervezett mérkőzés:
ISTENES, NYITRAI, CSONKA, LUKÓCZKY, SARTORIS, BOROS, VÁRKONYI, SMELÓ, VANDLIK, SZIJÁRTÓ, SOMOGYI.
Eddigi legnehezebb mérkőzésünk következhetett. Az első félidőben kiegyenlített játékot láthattunk, mindkét csapat dolgozott ki helyzeteket, de ezeket rendre mindkét csapat kihagyta, míg végül is három hazai védelmi hibát kihasználva a vendégcsapat 0 - 3 - ra is vezetett már, amikor a II. KER UFC védelmi hibáját kihasználva VÁRKONYI góljával szépíteni tudtunk. Az első félidőben, ha a statisztikát nézzük, talán labdabirtoklásban, és szögletarányban ( 2 - 3 ) egy kicsit a Kolozsvári T. utcai csapat felé billent a mérleg serpenyője, míg kapura lövési arányban 10 - 8 - ra mi vezettünk. A szünet eredménye a gólokat tekintve 1 - 3 a II. KER UFC csapata javára.
A II. félidőben a következő összeállításban léptünk pályára:
GULÁCSI, THÉK, SZŐKE, EL - NAGAR, LUKÓCZKY, BOT, BÉRES, BARTÓK, KAKUSZI, GERHÁT, NAGY.
A 20. perc körül LUKÓCZKY helyett SZIJÁRTÓ, míg NAGY helyett ISTENES lépett pályára.
A 17. percig elég jól tartotta a csapat magát, amikor is szögletet végezhettünk el a vendég kapu előtt. A röviden felszabadított labdát BÉRES átvette, majd lövés helyett senkitől sem zavartatva körülményeskedni kezdett, a szemfüles II. KER UFC játékos, játékosunk bizonytalankodását kihasználva, elcsente a labdát, majd gyors kontrát vezetve csapatunkat szinte állva hagyva a második félidő második góljával padlóra küldte csapatunkat. Kapura lövés helyett gólt kaptunk. Rengeteg hibával, rendkívül kevés mozgással sima 0 - 7 lett ez a félidő, így összesítésben súlyos 1 - 10 - es vereséget szenvedtünk.
Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a vendégeknek, olykor kifejezetten élvezhető volt a mérkőzés, mely mindkét csapat játékának volt köszönhető. Játékosainkon látszott a fáradság jelei, ez érthető, hiszen a kemény felkészülésünk közepén járunk. Ezt sajnos hetekkel ezelőtt megjósoltam. Hiszem, hogy két - három hét múlva egészen más játékot fogunk produkálni, hiszen kiválóan készülnek ezen játékosaink.
A második félidőben voltak játékosaink, akik egyetlen ritmusváltást, sprintet nem hajtottak végre az 50 perc alatt. Így nem lehet futballozni!
Köszönöm, a játékot a második félidőben LUKÓCZKYNAK, BARTÓKNAK, KAKUSZINAK, GERHÁTNAK, ISTENESNEK és SZIJÁRTÓNAK. Ők hozzátettek a második játékrészben is a csapatjátékhoz, kiválóan is edzenek, viszont a többiek sajnos rendkívül gyenge játékot produkáltak. Nem véletlenül, de sajnos ezt egyetlen csapat sem bírja el.
Gratulálok a II. KER UFC csapatának, nagyon jó felkészülést a további időszakra.