Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 U17 SZABADKIKÖTŐ SE - ÚJPESTI HALADÁS FC2014.11.16. vasárnap
BAJNOKI U17 SZABADKIKÖTŐ SE - ÚJPESTI HALADÁS FC 4 - 2 ( 2 - 2 )

Szögletarány: 6 - 2 ( 1 - 0 ) Kapura lövési arány: 13 - 12 ( 7 - 8 )

A BLSZ U17 bajnokság soron következő bajnoki mérkőzése kiváló körülmények közö
tt, villanyfényes mérkőzés volt a késő délutáni kezdés miatt az évszaknak megfelelően.

Bár sok alap emberünk megbetegedett, így is győzni szerettünk volna. Az volt csak a kérdés, a helyettük játékra jelölt játékosaink mennyire tudják hiányukat pótolni.

A következő összeállításban kezdtük a mérkőzést: LEÓ, T. MILÁN, SZ. PISTI, MODI, P. DÁVID, K. DANI, V. TOMI, NY. TOMI, BERTI, S. BÁLINT, G. DÁVID.

Kiegyenlítetten gyenge játék jellemezte már az első percektől a két csapat játékát. Nagyon sok hiba, elemi hiba, U17 / U16 korosztályhoz méltatlan hibákból adódott egy - egy gólszerzési lehetőség a csapatok támadói előtt. A 3. percben MODI felesleges szabálytalankodását követően végezhetett el a hazai csapat szabadrúgást 18 méterre a kapunktól. Szerencsére a lövés elkerülte a kapunkat. A 7. percben MODI kiváló szögletét követően S. BÁLINT fejelhetett teljesen zavartalanul kapura, de sajnos csúnyán mellé ment a labdája. A 22. percben K. DANI passzát követően NY. TOMI lódult meg a bal oldalon, majd a büntetőterületen belülre érve a kifutó kapus mellett elegánsan a hosszú sarokba helyezett lövéssel vezetéshez jutatta a csapatunkat. 0 - 1. A 23. percben MODI számított csúnyán el egy előre ívelést, majd T. MILÁN próbált menteni a helyzeten, de túl nagy lendületét a csatár egy testcsellel átverte, majd középre adott, ahol elvétettük megint csak a beadást, így az érkező játékos a kapunkba emelte a labdát. 1 - 1. A 24. percben a középkezdést ebben az évben immár másodszor a kapus fölött az üres kapuba emelte. 1 - 2. A 30. percben a kapunktól 18 méterre jutott szabadrúgáshoz a hazai csapat. Nem kérték a sorfal 9,15 méterre való felállítását, így hamar elvégezték azt. A bal kapuvasról kapusunkra pattant a labda, majd onnan a kapunkba vánszorgott. 2 - 2. A szünetig már igazán nagy helyzet egyik csapat előtt sem adódott.

A szünetben volt mit megbeszélnünk. Egy cserénk volt, így még egy kicsit vártam a cserével.

A 46. percben védelmünk és kapusunk is nagyot hibázott, a bal kapuvasról visszapattant mezőnybe a labda, de még időben sikerült szögletre menteni. A 48. percben S. BÁLINT csúsztatott G. DÁVID elé, aki a körülményeskedő védőt és kifutó kapust megelőzte, majd az üres kapu mellé gurított. A 60. percben a nem régen beállt B. ZOLI csak nézte, amint kapunk előterébe becsavart szögletet követően a labdát az érkező hazai játékos a kapunkba továbbította. 3 - 2. A 62. percben egy sokadik kiválóan beadott sarokrúgást MODI fejelt a semmibe. A 67. percben egy szemet gyönyörködtető támadás végén a visszapasszolt labdát elegánsan csavarta V. TOMI a hazai kapu hosszú sarka felé, de sajnos a kapus parádésan úszott a levegőben, majd parádésan védett. A 70. percben NY. TOMI ívelése kerülte el a kaput. A 75. percben S. BÁLINT megint csak kiugratta G. DÁVIDOT, aki a késve kapujából kiinduló kapus mellett - és sajnos a kapu mellett is egyúttal - pályán kívülre továbbította a labdát. A 85. percben eldőlt a mérkőzés. A félpályától felívelt labdánál kapusunk rossz ütemben indult ki kapujából, míg védelmünk körülményeskedett, a leggyorsabban reagáló hazai játékos az üres kapuba gurított. 4 - 2. A 87. percben S. BÁLINT bolondította meg védőit, majd tisztára játszotta magát, de sajnos a kifutó kapus - és a kapu mellé gurított. A hátralévő időben szorongattunk, de sajnos igazi nagy helyzetet már nem sikerült kialakítanunk.

Vereséget szenvedtünk egy olyan mérkőzésen, ahol megkockáztatom, és nem nagy rizikó, bármilyen összeállításban győznünk kellett volna. Gratulálok a hazai csapatnak a győzelemhez.

Alap embereink mindent megtettek ezúttal is, sajnos döntő pillanatokban nagyot hibáztunk. Védelmünk szintén nagyokat hibázott döntő helyzetekben. Hiányzó alap embereinket nem tudtuk pótolni, voltak játékosok, akik egész mérkőzésen egyetlen 1 : 1 elleni játékból nem tudtak kijönni győztesként, labdát nem tudtak szerezni. Volt olyan, aki egyetlen ütközést, test - test kontaktust nem hajtott végre. Így nehéz győztesként elhagyni a pályát.

Továbbra is elgondolkoztató az ilyen játékosnak mi az az élvezet, amely a pályán tartja.