Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 BLSZ U16 BUDAKALÁSZI MSE - ÚJPESTI HALADÁS FC2014.11.16. vasárnap
BLSZ U16 BUDAKALÁSZI MSE - ÚJPESTI HALADÁS FC 1 - 6 ( 1 - 2 )

Szögletarány: 0 - 8 ( 0 - 5 ) Kapura lövési arány: 6 - 32 ( 1 - 16 )

Nagyon szép sporttelepre, Budakalászra érkeztünk ezen a november 01. szombati ködös reggelen. A délelőtt 10 : 00 órakor kezdődő mérkőzés számunkra a kötelező kategória ahh
oz, hogy tavaszra a dobogó valamely fokáért folytatott küzdelem legyen hétről - hétre a tét.

Ennek tudatában az idei utolsó BLSZ U16 bajnoki mérkőzésre szinte minden játékosunk játékra jelentkezett, pedig volt aki lázasan, volt aki sérülten akart ennek az utolsó mérkőzésnek játékával is részese lenni.

A következő összeállításban kezdtük a mérkőzést: LEÓ, NY. TOMI, ZSOMBOR, CS. ÁDÁM, P. DÁVID, V. TOMI, G. DÁVID, BERTI, V. BÁLINT, S. BÁLINT, SZ. GÁBOR.

A kezdést követően mi irányítottuk a játékot, mi diktáltuk a mérkőzés iramát. A 7. percben S. BÁLINT szögletét követően SZ. GÁBOR fejelt kapura, de a gólvonalról menteni tudott a hazai védő. A 13. percben jött a hidegzuhany. Védőink körülményeskedtek, majd a BUDAKALÁSZ játékosa kb. 16 méterről, háttal a kapunknak ollózásra szánta el magát. A kapunk felé emelt labdáért, bár kapusunk nyújtózott, sajnos a labdát elütni nem tudta, így az a hálóban landolt, és a vendéglátó csapat jutott meglepetésre vezetéshez. 1 - 0. A 17. percben S. BÁLINT beívelését 4 méterről csúnyán fölé fejelte a kapu előterébe érkező SZ. GÁBOR. A 21. percben egy bedobást követően S. BÁLINT pörgetett a kapu elé, G. DÁVID érkezett és bombázott ballal a kapuba. 1 - 1. A 28. percben SZ. GÁBORT ugratta ki V. BÁLINT, sajnos csatárunk az utolsó labdaérintésnél hosszan szöktette magát, így a kifutó kapus magabiztosan védhetett. A 38. percben szögletet követően V. BÁLINT lövése a kaputól 1 méterre G. DÁVIDRÓL pattant ki a mezőnybe. A 40. percben labdaszerzést követően S. BÁLINT parádés indításával SZ. GÁBOR roboghatott kapura a baloldalon, majd a hosszúsarokba helyezett. 1 - 2. Ezek után jöhetett a szünet. Szünet előtt a 35. percben cseréltem, BERTI helyett B. BENCE lépett pályára.

Váltani kellett, mert a vezetésünk tudatában hátul biztosra kellett mennünk, hiszen támadnunk kellett a minél jobb gólarány miatt.

Szünetben így nem cseréltem. Az egy cserével bíztam, hogy a második félidő elején tovább tudjuk növelni előnyünket.

A kezdés után labdát szereztünk, majd S. BÁLINTOT indítottuk. Már - már a védő megszerezte csatárunk elől a labdát, majd körülményeskedett, így újra S. BÁLINT kerülhetett helyzetbe, de sajnos kapu mellé gurított. A 49. percben egy bedobást követően S. BÁLINT cselezte be magát a büntetőterületen belülre, majd lövés előtt a visszaigyekvő hazai védő két kézzel ellökte. Legnagyobb meglepetésre csak a játékvezető nem látta a büntetőt érő cselekedetet. Az 51. percben idén már nem először V. TOMI tanári labdával indította V. BÁLINTOT, aki a kissé későn kapuját elhagyó kapus mellett elhúzta a labdát, majd az üres kapuba helyezett lövéssel tovább növelte előnyünket. 1 - 3. Az 58. percben egy támadáson belül háromszor lőtt egy - egy játékosunk kapura 14 méterről, de minden alkalommal valamelyik védeni igyekvő hazai védő menteni tudott. A 60. percben SZ. GÁBOR váltott P. DÁVIDDAL, aki elszaladt a baloldalon, középre ívelt labdáját az érkező V. BÁLINT a levegőben átvette, majd a föld felé közeledő labdát a talajra érkezés előtt ellőtte. Bombája védhetetlenül a hálóban landolt. 1 - 4. A 68. percben szép akciót követően S. BÁLINT verekedte be magát a büntetőterületen belülre, majd középre adott az érkező SZ. GÁBORNAK, aki az üres kapuba továbbított. 1 - 5. A 70. percben S. BÁLINT cselezte be magát a büntetőterületen belülre, a kétségbeesett menteni igyekvő hazai védő hátulról buktatta kiváló játékosunkat, de ezúttal is elmaradt a teljesen jogos büntető. A 71. percben B. BENCE maradt le ellenfeléről, de szerencsére az így kapura törő hazai csatár végül kapunknak fölé - mellé helyezett. A 73. percben V. BÁLINT ugrott ki a jobb oldalon, de ezúttal a kifutó kapus tisztázni tudott. A 74. percben V. BÁLINT ugrott ki, a kapus mellett elhúzta a labdát, de sajnos elszerencsétlenkedte játékosunk a lehetőséget, bár úgy érzem a kapus, aki végül is védett, a büntetőterületen kívül fogta meg a labdát. A 75. percben egy nevetséges jelenetet követően a hazai csapat javára azonnal büntetőt ítélt a játékvezető. Ezt már én sem tudtam szó nélkül megállni! A kiválóan elvégzett, sarokra tartó, erős lövést parádés vetődéssel kapusunk, LEÓ magabiztosan kiütötte. Szenzációs védés volt! A 85. percben S. BÁLINT szögletére B. BENCE érkezett, és egyből a jobb felső sarokba bombázott. Kiváló szöglet, kiváló befejezés! 1 - 6. A 89. percben CS. ÁDÁM szerzett labdát, majd remek ütemben ugratta ki SZ. GÁBORT, aki az akció végén csúnyán fölé lőtt. A hátralévő időben már említésre méltó esemény nem történt, csapatunk magabiztos játékkal megérdemelten győzött.

A második félidő végén a következő játékosok léptek pályára: T. MILÁN, MODI, K. DANI, B. ZOLI, VIKTOR.

Sok sikert a BUDAKALÁSZ csapatának.

Gratulálok játékosaimnak mind a mai, és mind az őszi szezonban nyújtott kiváló teljesítményhez. A biztos dobogós helyezés tudatában kíváncsian várjuk a vetélytársak hátralévő mérkőzéseit, bár számolgatnunk felesleges, hiszen csak a tavaszi szezon végén, újabb tíz bajnoki fordulót követően lesz a végeredmény kihirdetve. Biztos vagyok, hogy tavasszal tudunk javítani, a jelenlegi nagyon szép, 10 mérkőzésből 8 győzelem, 1 eldöntetlen, és csupán 1 vereség - a jelenlegi első helyezett II. KER UFC kiváló csapata ellen - gólarányunk: 53 - 6.

Ennek szellemében keményen és komolyan készülünk a folytatásra.