Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 BAJNOKI U17 ÚJPESTI HALADÁS FC - IKARUS BSE2014.10.27. hétfő
BAJNOKI U17

ÚJPESTI HALADÁS FC - IKARUS BSE 1 - 5 ( 1 - 2 )

Szögletarány: 1 - 6 ( 1 - 2 ) Kapura lövési arány: 4 - 19 ( 3 - 7 )

A pénteki esőzés miatt a hazai pályánkon nem lehetett volna megrendezni a találkozót, az IKARUS BSE csapatának edzői felajánlották, amennyiben elm
együnk hozzájuk, valamelyik műfüves pályájukon lejátszhatjuk a mérkőzést. Éltünk a lehetőséggel, nem akartunk újabb mérkőzést elhalasztani.

A vasárnapi játéknap a saját korosztályos bajnokságunkban a BVSC - ZUGLÓ csapatát fogadjuk. Mivel ott botlanunk nem lehet, így ezúttal sem a legjobb, legerősebb összeállításban kezdtük a mérkőzést:

LEÓ, NY. TOMI, ZSOMBOR, MODI, G. DÁVID, B. BENCE, V. TOMI, K. DANI, B. ZOLI, V. BÁLINT, S. BÁLINT.

Az IKARUS csapata volt a kezdeményezőbb a mérkőzés elejétől. Az első igazán nagy helyzetet a 10. percben tudták kapunk előterében kialakítani. K. DANI gyengén szabadított fel, tulajdonképpen lekészítette a labdát a kapunktól 16 méterre. Az érkező játékos egyből kapura lőtt. Kapusunk LEÓ magabiztosan védett. A 19. percben K. DANI veszített el egy 1:1 elleni ütközést, a másik belső középpályásunk nagyon messze volt, így védekezésünk elcsúszott. A lehetőséget tökéletesen lereagáló ellenfelünk egy mélységi passzal kiugratta csatárukat, aki kifutó kapusunk mellett az üres kapuba helyezett. 0 - 1. A 27. percben megint csak két középső középpályásunk lemaradt a mátyásföldi csapat támadás szervezésekor, s az előző góllal befejezett támadást újra leiskolázva, csak ezúttal a támadás befejezést a jobboldalra téve iskolázták le támadásukat, a befejező játékos kisodródott, így már csak a sarkot jól záró kapusunk mellett a kapunak is mellé gurított. A 30. percben határozatlan védelmünk között szépen tisztára játszotta magát a betörő játékos, majd kapunknak fölé emelt. A 31. percben végre csapatunk is kidolgozott egy 100% - os ziccert. S. BÁLINT ugratta ki a védők közül beinduló V. BÁLINTOT, aki szorongatott helyzetben túl korán próbált kapura lőni, így a kifutó kapus magabiztosan védhetett. A 32. percben szöglethez jutott az IKARUS BSE csapata. A beívelésről lemaradt V. TOMI, így szabadon fejelhetett az érkező játékos és magabiztosan a kapunkba továbbította az érkező fő játékszert. 0 - 2. A 38. percben K. DANI előre ívelt labdáját a kapus elvétette, G. DÁVID szemfülességének köszönhetően rácsapott a labdára, majd az üres kapuba gurított. 1 - 2. A 41. percben ZSOMBOR szabadrúgást ívelt előre a védővonal mögé a félpályától. Kiváló ívelése S. BÁLINTOT találta üresen, aki a lövés pillanatában elcsúszott, majd harciasságának köszönhetően újra lövő helyzetbe került, de sajnos kissé kisodródott, és már csak az oldalhálót találta el. A 43. percben védelmi hibánknak köszönhetően 17 méterre kapunktól utolsó lehetőségként taktikai faultot alkalmaztak védőink. A teljesen jogosan megítélt szabadrúgást kapunknak fölé rúgta a játékos. Ezek után már igazán említésre méltó esemény nem történt. Jöhetett a szünet.

Szünetben nem cseréltem.

A 46. percben G. DÁVID passzolta oda ellenfelének a labdát, a kapura törő játékos veszélyesen a hosszú sarokba csavart lövését kapusunk LEÓ parádés vetődéssel magabiztosan védte. Az 52. percben szellősen védekeztünk, körülményeskedő védőink között tisztára játszotta magát a játékos, majd a lövés pillanatában MODI lépett a lövésbe, így az a felső lécről a parádésan védő kapusunk kezében landolt. Az 56. percben egy újabb felső léces lövés pattant vissza a mezőnybe, az érkező csatár elől menteni akaró ZSOMBOR sajnos véletlenül, és szerencsétlenül a felső sarokba helyezett, így öngólunkkal tovább növelte előnyét az IKARUS BSE csapata. 1 - 3. A 75. percben védőink között kibújt a mátyásföldi játékos, majd kapunk mellé gurított. A 80. percben újabb szögletet néztek végig játékosaink, teljesen szabadon guríthatott az érkező játékos a kapunkba. 1 - 4. A 88. percben a büntető területünkön túlszálló labdára beindult az IKARUS csatára, újonc játékosunk MÁRK rutintalanul két kézzel lerántotta. A jogosan megítélt büntetőt magabiztosan értékesítette a büntetőt elvégző játékos. 1 - 5. További játékidőben már említésre méltó esemény nem történt, magabiztos IKARUS BSE győzelem született a BÁTONY UTCÁBAN.

Gratulálok az IKARUS BSE csapatának. Köszönöm a felajánlást, és a kiváló körülmények között megrendezett mérkőzést. További sikeres szereplést a bajnokságban.

Csapatom az előző héthez képest jobb teljesítményt mutatott, de ez főleg a jobb játékosaink erősítésének volt köszönhető. Az eddig kevesebb játéklehetőséghez jutott játékosok nagyon le vannak maradva a mezőnytől. Vegyes csapattal sajnos ennél jobb teljesítmény igazán nem várható jelenleg az egy évvel idősebb korosztályú bajnokságban erősebb ellenféllel szemben. A legerősebb csapatunkkal méltó ellenfelei lehettünk volna az IKARUSNAK, így csak erre voltunk ma képesek. Köszönöm azon játékosaimnak a kiváló hozzáállást a mérkőzéshez, akik hétről - hétre két mérkőzéseket játszanak most már a bajnokság kezdete óta. A többiektől ennél sokkal jobb hozzáállást várok el.