Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 BAJNOKI U17 GRUND FC - ÚJPESTI HALADÁS FC2014.10.22. szerda
U17 BAJNOKI

GRUND FC - ÚJPESTI HALADÁS FC 12 - 0 ( 7 - 0 )

Szögletarány: 12 - 1 ( 7 - 0 ) Kapura lövési arány: 27 - 2 ( 12 - 0 )

A szombati munkanap miatt egy versenynap volt a versenykiírás miatt. A folyamatos bajnoki átszervezés következtében sajnos egy napra esett a mérk&
#337zése a két korosztályos bajnokságnak, így nem sok választás maradt. A lehetőségek között volt, hogy csinálok két közepes csapatot, és így megyünk adott korosztályokba a mérkőzésekre, vagy bajnokságok fontosságát mérlegelve állítom össze a játékoskeretet, és a fontosabb mérkőzésre egy erősebb, míg a másik mérkőzésre egy gyengébb keretet hirdetve indulunk neki a játéknapnak. Én az utóbbit választottam. Az U16 bajnokságban még a bajnoki cím sincsen veszve, így az jelenleg a fontosabb, tehát a GRUND U17 csapata ellen egy teljesen új csapatunk játszott. Több játékosunk 2000 - es születésű, tehát kettő évvel fiatalabb volt, mint a meghirdetett korosztály, ezenkívül két játékosunk még edzőmeccses múlttal sem rendelkezett, valamint kapusunk MODI az idén kezdett védeni, és ezidáig bajnoki mérkőzésen még nem is védett. Egy cserénk volt, NORBI, aki szintén 2000 - es születésű, és Ő sem igazán sok mérkőzéssel rendelkezik. Csapatunk a következő összeállításban kezdte és játszotta majdnem végig a mérkőzést, hiszen az egy cserét csak a 82. percben használtam ki, NORBI ekkor állt be B. MÁTÉ helyett.

MODI, MÁRK, F. DANI, BEBE, B. BENCE, T. MILÁN, B. ZOLI, K. DANI, B. MÁTÉ, BERTI, VIKTOR.

A tisztes helytállás reményében mentünk neki a mérkőzésnek. Bíztam játékosaimban. Felkészítettem őket kellően, próbáltam fanatizálni játékosaimat. Tudtam nem lesz egyszerű a fenti dolgok miatt, de tudtam azt is, ha kellően koncentrálunk, és megvan bennünk a bizonyítási vágy, még egy meglepetés eredményt is elérhetünk. Sajnos több játékosunk nem hitt az eredményességben, kishitűen játszott. Többen ezért nem kaptak eddig sem sok játéklehetőséget, mert azon túl, hogy szeretnek focizni, sajnos nem jó versenyző típusú játékosok. A 2. percben már kaptunk is gólt. Védelmünk határozatlan volt, a hazai csapat a támadás végén bődületes erővel bombázott a kapunkba. 1 - 0. A 3. percben 18 méterre a kapunktól cselezgetett, majd bal lábbal a felső léc alá lőtt labdával már 2 - 0 - ra módosult az állás. A 22. percben szöglethez jutottak a hazaiak. A beívelt labdától megijedt újoncvédőnk, MÁRK elfordult a labda elől, így a labda a fejéről a kapunkba pattant 3 - 0. A 34. percben újabb szöglet, védőink egymásra vártak, az érkező játékos a kapunkba fejelte a labdát. 4 - 0. A 36. percben távoli gyenge lövés tartott kapunk felé, kapusunk MODI csúnyán bevédte sajnos. 5 - 0. A 37. percben T. MILÁN a kapunktól balra teljesen érthetetlen módon befelé passzolt, az ellenfél simán megszerezte az eladott labdát, igazított, majd a kapunkba helyezett lövéssel tovább növelte az előnyét. 6 - 0. A 40. percben nyolc játékosunk között cselezgette tisztára magát a GRUND játékosa, majd lőtt a kapusunk mellett a kapuba. 7 - 0. Jöhetett a szünet, ahol volt mit mondani a játékosaimnak.

Sajnos hamar következett az újabb gól a második félidőt megkezdve. A 47. percben MÁRK mellett besétált kényelmesen a játékos, majd középre adott, aki teljesen szabadon a kapunkba gurította a labdát. 8 - 0. A 55. percben 35 méterről ellőtt labda elől az utolsó pillanatban megijedve elfordult előbb B. MÁTÉ, majd F. DANI is, így kapusunknak esélye sem volt védeni. 9 - 0. A 70. percben F. DANI passzolta középre az ellenfelének a labdát, aki könyörtelenül kihasználva az alkalmat kapura tört, majd helyezett kapusunk mellett a kapuba. 10 - 0. 75. percben T. MILÁN levette a labdát, majd az öt - és felesre passzolt ellenfelének, aki megint csak kihasználva az alkalmat a kapunkba lőtt. 11 - 0. A 85. percben senkitől sem zavartatva, enervált védőink között kapura tört, majd keményen kapunkra lőtt. Bár a lövés védhető volt, kapusunk mellé nyúlt, így a hazai játékos beállította a későbbi végeredményt a góljával. 12 - 0. A 87. percben szöglethez jutottunk, a beadott labdára T. MILÁN érkezett, de elszerencsétlenkedte az adandó gólszerzési lehetőséget, így az egyetlen igazi nagy lehetőségünket sem tudtuk góllá váltani.

Gratulálok a GRUND FC csapatának a megérdemelt gólzáporos, nagyarányú győzelemhez.

Sajnos nem sokat tettünk a szorosabb eredmény kiharcolása érdekében. Óriási egyéni hibákat vétettünk, a versenysport alapkövetelményeinek nem tudtunk a mai napon megfelelni. Több játékosomból hiányzik a küzdeni akarás, mely alapja kellene hogy legyen a küzdősportoknak. Felvetődik bennem ilyenkor mindig a kérdés, az adott játékos mit élvez versenyzés közben, ha fél, és nem mer ütközni az ellenfelével szemben?

Egészen biztos vagyok a fenti felállásunkkal is sokkal szorosabb eredményt ki tudtunk volna alakítani, ha kellő akarással játszott volna minden játékosom.