Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 U12 ÚJPESTI HALADÁS FC - CSEPEL FC2012.09.20. csütörtök
Hétközi fordulóban találkozott a két csapat egymással, egy záporokkal telitűzdelt, izgalmakban gazdag mérkőzésen. A hétvégén a Hidegkút elleni kezdő csapatomhoz képest egy helyen történt változás. A mérkőzés napján Kádár Zsolt megbetegedett, és egy szerkezeti váltást követően Tóth Marci került a kezdőbe.

A várakozásomnak megfelelően indult a mérkőzés, és telt el a 35 perc. Szokásunkhoz híven lassú tempóban, a mérkőzés ütemét keresgetve, „langyosan” kezdtünk, ennek ellenére az első 5 perc után már nyomást gyakoroltunk ellenfelünkre. Elég volt ennyi idő is ahhoz, hogy lássuk, míg mi építjük támadásainkat, és a csapat egységére alapozunk, addig a Csepel csapata két első játékosuk erényeit szem előtt tartva ívelgetik fel nekik a labdát, hátha megoldják. Ezeket a megindulásokat sikerrel hárítottuk, és sorra építettük fel támadásainkat. Voltak olyan időszakok, amikor a félpályáig feltolt védelmünk nem sok feladatot kapott, hisz végig a Csepel kapuja előtt folyt a játék. Szögletből Török Ákos épphogy csak a kapu mellé fejelt, majd egy kiugratást követően Tóth Marci passzolt középre, ahol senki nem érkezett. Szélekről ismét sok labda érkezett be, amik nem sokkal suhantak el az érkező játékosok valamint a gólvonal között. Próbálkoztunk a gólszerzéssel, de sajnos az első félidő gólnélküli döntetlennel zárult. 0 - 0.

A második játékrészre még nagyobb lendülettel mentünk ki, mivel a mozgások és labda elkérések hiányosságára hívtam fel csapatom figyelmét a félidőben. Ismét mi birtokoltuk többet a labdát, vagy írhatnám azt is, hogy mi birtokoltuk. Ellenfelünk, ahogy hozzájuk került, vagy kapusuk felvette, rúgta is előre a csatároknak. A vezetést is megszerezték, szöglet zászlónknál szereztünk labdát, amit sajnos középre szabadítottunk fel, ott csatáruk egy védőt átverve kapuig gyalogolt, és ha ott volt, be is rúgta. 1 - 0. A játék képe semmit nem változott, én próbáltam változtatni, és még jobban felrázni csapatomat, mégis az ellenfél szerzett újabb gólt, egy előre vágott labdával futott végig a támadó, és a kifutó kapus felett a kapuba talált. Ezt követően 20 percünk maradt ledolgozni a hátrányt. Innentől kezdve kicsit megélénkült a játékunk, és egyre szebben járattuk a labdát. A szépítés is sikerült, egy 9 méterről megítélt szabadrúgást Perneczky Mihály okosan legurított Török Ákosnak, aki kilőtte a bal felső sarkot. Ettől kezdve mindent feltettünk egy lapra, és hajtottunk az egyenlítésért. Sajnos a defenzív játék ellen nem találtuk meg igazán az ellenszert, igaz a kapu előteréig eljutottunk, de onnan hiányzott a kreativitás. A vége 1 - 2.

Nem becsültük le az ellenfelünket, és uraltuk is a mérkőzést. A lendület, a tűz volt az, ami hiányzott, valamint a támadások befejezéséhez szükséges váratlan húzások. Ebből a vereségből nagyon sokat profitálhatunk, hiszen sok ilyen meccsünk lesz még, ahol nekünk kell irányítani, és ellenfelünk szinte csak erre vár. Tragédia nem történt, annak ellenére sem, hogy egy pontot minimum érdemeltünk volna. Legközelebb ezért többet teszünk, hisz tudjuk a pontokat nem érdem szerint osztják.