Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 U14 BAJNOKI II.KER.UFC - ÚJPESTI HALADÁS FC2012.09.17. hétfő
Szögletarány: 14 - 5 ( 10 - 4 )

Ötvenedik bajnoki mérkőzésünket a tavalyi bajnokság bronzérmes csapatának otthonában játszottuk. A második kerületi gárdától mindkét előző mérkőzésen egy - egy gólos vereséget szenvedtünk, így ezúttal többen fogadkoztak, hogy az idei bajnokságban visszavágunk. A mérkőz
és előtt K. DANI jelezte, hogy megsérült az előző napon, így sajnos a kezdő csapaton, egy helyen változtatni kényszerültünk. A mérkőzéskezdést egy perces gyászszünet előzte meg, majd a következő összeállításban kezdtük a mérkőzést: LEÓ, B. BENCE, ZSOMBOR, CS. ÁDÁM, B. MÁTÉ, PETI, V. TOMI, S. BÁLINT, V. BÁLINT, G. DÁVID, GÁBOR.

A második percben Gábort ugrattuk ki, csatárunk kapura tört, de sajnos a kapu mellé lőtt. A 6. perc végére a hazai csapat már két szögletet is elvégezhetett, és csak rajtuk múlt, hogy egyik beadásból sem fejelt gólt a 16 - oson belülre érkező hazai játékos. Teltek a percek, és egyre inkább átvette a mérkőzés irányítását a második kerületi gárda. Óriási hibáinknak köszönhetően érett az első hazai gól. Ezt érezve jónak láttam cserélni, változtatni az összeállításon. A 26. percben B. MÁTÉ helyett P. DÁVID lépett pályára. A 28. percben egy jobb oldalról az öt és feles felé élesen belőtt labda belső védőnkhöz közel érkezett a kapunk előterébe. Védőnk mindannyiunk legnagyobb meglepetésére az utolsó pillanatban ellépett a labda elől, bár kapusunk erre nem kérte, így valószínűleg a kapu előterébe érkező csatár is meglepődött, hogy eljutott hozzá a labda, de ha már így történt, berúgta azt a kapunkba. 1 - 0. A 32. percben a sokadik hazai szöglet immár góllá érett, játékosaink a beívelt labdánál csak asszisztáltak a büntető területen belülre beérkező hazai játékosoknak, szinte játékosaink biztosították a területet, hogy minél tisztábban tudjanak újabb gólt szerezni. 2 - 0. A 38. percben a tragikomédia részünkről tovább folytatódott. Jobb oldali védőnk körülményeskedett a mögé érkező labdával. Az így kiugró csatárjátékos felé ugyan, de a kapunkat semmilyen szögben nem záró kifutó kapusunk mellett a teljesen üresen tátongó kapuba lőtte a hazai csatár a 3. gólt. 3 - 0. A gólt követően, LEÓT kihoztam a mezőnybe, és B. BENCÉT állítottam kapuba. LEÓBAN mindig ott van a gólszerzés lehetősége, ez vezérelt ennél a cserénél. A szünet előtt 17 méterről hatalmas S. BÁLINT felső léces lövésének tapsolhattunk. Középpályásunk bődületes lövése a szélső kapuvas belső lekerekített oldaláról, a középen a gólvonal előtt érkező G. DÁVIDHOZ pattant, aki fejre érkező labdát egy lépésről a kaputól méterekkel fölé fejelte, így elmaradt a szépítő gól, 0 Dž- as állással mehettünk az egyáltalán meg nem érdemelt, de mindenféleképpen jól jövő szünetre.

A szünet után megpróbáltunk mindent egy lapra felrakni. Ennek hamar, már a 42. percben meglett az eredménye. ZSOMBOR előre ívelt labdájára, kiváló ütemben és hatalmas energiával indult LEÓ, aki szenzációsan megnyerve az 1:1 elleni csatát a védővel szemben, a tisztára játszott egyéni akciója végén nagyon szépen helyezett a hosszú sarokban 3 - 1. Fordulópont lehetett volna ez a mérkőzésen, de játékosaim ezen a napon nagyon fásultan és rendkívül enerváltan mozogtak, hibát-hibára halmoztak, s az 53. percben a negyedik hazai gólt is végignézték. A középpályától meginduló középpályás a kapunktól mintegy 20 méterre kényszerítőt követően 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtt 4 - 1. Az 55. percben egy rossz ütemű szerelést követően ZSOMBOR kapott sárgalapot. A 60. percben megint csak egy szögletnél asszisztáltak játékosaim, és a bekapott góllal 5 - 1 - re módosult a mérkőzés állása. A 65. percben cseréltem, GÁBOR helyett T. MILÁN, P. DÁVID helyett CS. MILÁN, B. BENCE helyett PATRIK, és S. BÁLINT helyett MODI lépett pályára. A 72. percben, miből - másból, mint egy újabb szögletből kaptuk a 6. gólunkat, ezen a mérkőzésen immár a harmadikat. 6 - 1. A 75. percben V. BÁLINT ziccert hibázott, bár középpályásunkat szorongatta a hazaiak játékosa, mégis szélsőnk az üres kapu fölé rúgta a labdát. A 77. percben G. DÁVIDOT hozták helyzetbe játékos társai, egy szemre is tetszetős összjátékot követően, de csatárunk a kapu mellé lőtt, bár senki nem zavarta öt méteres körzetben. A 78. percben szabadrúgáshoz jutottunk, a kaputól tizennyolc méterről, kissé baloldalról. V. BÁLINT végezte el a szabadrúgást a hazai csapat alacsony kapusa fölött a felső léc alá helyezett góljával beállította a végeredményt. 6 - 2.

Gratulálok a II. KER. UFC csapatának, további sikeres szereplést a bajnokságunkban. Ellenfelünk játékosai egyénileg képzettebb játékosokból áll, sajnos ezen a mérkőzésen csapatként is jobban funkcionáltak. Már az öltözőben látszott játékosaimon a fáradság, enerváltság. Rengeteg egyéni hibával, kulcsjátékosaink teljes csődjével, sajnos teljesen megérdemelt vereséget szenvedtünk. Tragikus játékunk ellenére voltak lehetőségeink, amelyekkel, szorosabbá tehettük volna a mérkőzés végeredményét, de sajnos nem tudtunk mérkőzés közben megújulni, váltani. A mérkőzésnek voltak, és lehettek volna még fordulópontjai, de ezen a napon sajnos ezekben az időszakokban is csődöt mondtunk. Annyi egyéni és csapathibát vonultattunk fel ezen az egy mérkőzésen, hogy az egy egész bajnokságra bőven elég egy csapatnak. Azon leszünk, hogy jövő héten javítani tudjunk a mai mérkőzés alapján kialakított képünkön.

Köszönöm BOROS BENCÉNEK és ISTENES LEONÁRDNAK az eddigi munkáját, sajnálom, hogy az 50. bajnoki mérkőzésükön csúfos vereségbe szaladt a csapatunk. Nem csak a csapatunknak volt ez az 50. bajnoki mérkőzése, de a két játékosnak is a saját egyéni mérlegében is az 50. bajnoki mérkőzést jelentette, amelyen pályára léptek. Ha egy játékos 50 bajnoki mérkőzést játszik egy csapatban, úgy gondolom a klubhűségen túl a csapat iránti alázatot és játék iránti szenvedélyüket is tükrözi.