Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 MÉSZÖLY FS LÁNY - U12 ÚJPESTI HALADÁS FC2012.09.11. kedd
Csapatom történetének első bajnoki mérkőzésére készült a Mészöly Foci Suli fiúkból és lányokból álló vegyes csapata ellen. A találkozóra Csillaghegyen került sor 9 órai kezdettel.

A mérkőzést tőlünk szokatlan módon, meglep
37en aktívan és nagy odafigyeléssel kezdtük. Sok labdajáratással, és kevés figyelmetlenségből adódó hibával játszottunk. Mindkét szélünket sokat hoztuk játékba, és a széleken rendszeresen ellenfelünk mögé kerültünk. Annak az oka, hogy gólt mégsem tudtunk elérni, a kapu előtti határozatlanság, és rossz döntések sorozata volt. Lövések helyett inkább tovább passzoltuk, vagy ha mégis rászántuk magunkat, a labda elkerülte a kaput. Védelmünk rendszerint félpályáig felhúzódott, és bekapcsolódott a labdák járatásába. A mérkőzést mi irányítottuk. Tóth Marci például egy kapus által elpasszolt labdát szerzett meg, és 9 méterről lőtt, pont a kapus kezébe. A félidő vége fele ellenfelünk a bal szélen el tudott futni és a középre tett labdát a gólvonalról mentette egyik játékosom. 0 - 0 volt az állás a szünetben. Nyugtattam a csapatomat, hogy ne kapkodjanak, ne akarjanak görcsösen gólt rúgni, az előbb utóbb úgyis jönni fog, hisz a lehetőségek megvannak.

A második 35 perc ott folytatódott ahol abbamaradt az első, és a 45. percben meg is szereztük a vezetést. Egy szélről érkező pattogós labdát Pincés Péter a rárontó védő feje fölött visszahúzott a kapu felé majd a kiérkező kapus fölött a hálóba lőtt. 0 - 1 Ezt követően sem álltunk vissza, és sajnos 5 percre rá egy szabadrúgásból egyenlített is a Mészöly csapata. Szinte az első kaput találó lövés gólt eredményezett, mégsem adtuk fel a győzelem esélyét. Bal oldalon Vranek Márk folyamatosan két emberrel szemben is jól tartotta meg a labdát, és továbbította az őt kisegítő csapattársainak, valamint Sárkány Dénes a másik szélén rendre lefutotta az őt őrző játékosokat, és veszélyesen játszott középre. Perneczky Mihály és Kádár Zsolt középen sok támadást állított meg, és remek labdákkal szolgálták ki társaikat. Mindezt nyugodtan tehették, hiszen a hátsó hármas Toldi Bálint, Török Ákos és Bakos Botond sokszor egymást kisegítve magabiztosan állták az ellenfél által szórványosan vezetett rohamokat. A csereként beálló játékosok is hozzátették a maguk részét a játék egészéhez, így tartva meg a csapat egységességét. A vezetést nem sikerült megszereznünk, bár az utolsó percekben még Tóth Marci próbálkozott két távoli lövéssel, ám ezek elkerülték a kaput.

Dicséret illeti csapatomat, hisz szépen és kreatívan játszott, sok passzal próbált előre jutni, és amit gyakoroltunk, maximálisan betartotta és hozta. Annak oka, hogy mégsem nyertünk a támadások befejezésénél szükséges mozgások és kreativitás hiánya volt, amit orvosolnunk kell és fogunk is. Bemutatkozó mérkőzésnek mindenféleképp jó volt bár az igazi értékmérők majd csak ez után jönnek.