Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 Szalagcím: Feltöltve:
 U14 ÚJPESTI HALADÁS FC - RKSK 2012.09.10. hétfő
Szögletarány: 6 - 5 ( 2 - 0 )

Az elmúlt évekhez hasonlóan az idei, 2012 / 13 évi bajnokság őszi idény első fordulója csapatunknak elmaradt. Ezúttal sem a csapatunk hibájából, hanem ellenfelünknek - a Vasas csapatának - voltak technikai hiányosságai. A Vasas csapatának korosztályos edzőjével m
egállapodtunk, hogy barátságos mérkőzésként játszunk, hogy játékban legyenek azért a játékosaink. Csapatunk a Fáy utcában 4 - 10 - es vereséget szenvedett, olykor bíztató játékunk ellenére.

Következett a várva - várt második forduló, amely már végre sokunk örömére éles, bajnoki mérkőzést hozott. Csapatunk a következő összeállításban kezdte a mérkőzést: LEO, K. DANI, B. BENCE, CS. ÁDÁM, B.MÁTÉ PETI, V.TOMI, S. BÁLINT, V. BÁLINT, G. DÁVID, GÁBOR.
A 4. percben V. BÁLINT ugratta ki a baloldalon GÁBORT. A kapus jó ütemben lépett ki a kapujából, de legnagyobb szerencsénkre a labdát elvétette, GÁBOR gyorsan reagált, lecsapott a labdára, aztán középre passzolta G. DÁVID elé, aki erősen lesgyanús helyzetből az üres kapuba lőtt. 1 - 0.
A gól után hátul kétszer - háromszor fontos pozíciókban rosszul passzoltunk, így az eladott labdákból ellenfelünk rendre gólszerzési lehetőséghez jutott. A 8. percben egy újabb eladott labdának köszönhetően a vendégcsapat csatára a kapunk felé tört, de még a 16 - oson kívül CS. ÁDÁM szabálytalan szereléssel nem durván, de kétségtelenül utolsó emberként meglökte, és így szabálytalan szerelésével megakadályozta a kiugró csatárt a gólszerzésben. Mindenkinek legnagyobb meglepetésére a játékvezető bár szabadrúgást ítélt, de legnagyobb örömünkre védő játékosunknak piros lap helyett a sárgalapot mutatta fel. Ennél az esetnél úgy érzem, teljesen jogosan az RKSK szurkolói, és a csapatot vezető edzője a kiállítás elmaradását hiányolta. A szabadrúgásból nem esett gól, csapatunk ezt követően egyre inkább átvette a kezdeményezést, és többnyire játékosaim irányították a mérkőzést. A 17. percben cseréltem, B. BENCE helyett ZSOMBOR lépett pályára. Bár előttünk adódtak gólszerzési lehetőségek, mégis az RKSK csapata egyenlített. A 37. percben baloldalon a kapunkhoz közel a vendégcsapat bedobást végzett el. A 16 - oson belül három körülményeskedő védőnk gyűrűjéből kibújva a RÁKOSMENTE csapatának csatára a rövid sarokba helyezett. 1 - 1. A szünet előtt S. BÁLINT hatalmas felső léces lövéssel riogatta a vendégek híveit és játékosait. Sajnos a gól elmaradt, így 1 - 1 - es eldöntetlen állással mehettek a csapatok egy jó iramú első félidőt követően a jól megérdemelt szünetre.
A szünetben nem cseréltünk. Szünetet követően már az első percekben látszott, hogy játékosaim magasabb fokozatba kapcsoltak. Ennek meg is lett az eredménye. A 42. percben GÁBOR jobb oldalról elvégzett szabadrúgását követően az ellenfelünk kapuja előtt kisebb kavarodás keletkezett, S. BÁLINT reagált a leggyorsabban, és a lepattanó labdát a kapuba vágta. 2 - 1. A 44. percben tovább növeltük az előnyünket. S. BÁLINT ugratta ki GÁBORT, aki a kimozduló kapus mellett hanyag eleganciával a kapuba helyezte a labdát. 3 - 1. Nem kellett sokáig várni a szép számú hazai közönségünknek az újabb HALI gólra. A 48. percben GÁBOR elegáns mozdulattal fejjel továbbította a labdát játékostársa, S. BÁLINT elé, aki a hosszúoldalt célozva, a kapuvas belső éléről a kapuba helyezte az újabb gólunkat. 4 - 1.

Az első félidőben a vendégcsapat reklamált a játékvezetőnél két esetben, a negyedik gólunkat követően két 11 - es gyanús esetben a HALIS szurkolók zúgolódhattak a meg nem adott két 11 - es láttán. Az 50. percben cseréltem, K. DANI helyett P. DÁVID, majd a 60. percben B. MÁTÉ helyett T. MILÁN, majd a 63. percben CS. ÁDÁM helyett MODI lépett pályára. A 64.percben szépített egy 17m - ről elvégzett szabadrúgást követően az RKSK csapata. 4 - 2. A 72. percben G. DÁVID helyett PATRIK lépett pályára. A 73. percben újabb HALI gólnak tapsolhattak a HALI hívek. PETI remek kiugratását követően a kimozduló kapus mellett GÁBOR okosan elhelyezte a labdát, így góljával 5 - 2 - re módosította a mérkőzés állását. A 75. percben V. BÁLINT tört be a 16 - oson belülre, de sajnos rossz döntést hozva nem passzolt a kapuelőterébe kiválóan érkező T. MILÁNNAK, hanem inkább megpróbálta elhelyezni a labdát a kimozduló kapus mellett, de ezúttal a kapus védett, így elmaradt a gól. A 76. percben V. BÁLINT kiváló beadását a cipő orrával alig elérve tovább passzolta T. MILÁN GÁBORNAK a labdát, aki önmaga harmadik, és egyben az ÚJPESTI HALADÁS csapatának hatodik gólját lőtte. 6 - 2. A gólt követően GÁBOR helyett CS. MILÁN lépett pályára. Az utolsó percekre is maradtak helyzeteink, de azok kimaradtak, így a mérkőzés lefújásáig már nem változott az eredmény.

Sok sikert az RKSK sportszerű csapatának. Úgy érzem, megérdemeltük a három pont itthon tartását. Játékosaim parádés játékot mutattak a szünetet követően 20 percen keresztül. A mérkőzés egyéb időszakaiban is mi irányítottuk a játékot, minden játékosomra nagyon büszke vagyok a mai játékukat látva. Köszönjük szurkolóinknak a mindvégig sportszerű szurkolást, remélem, az idei nehezebb bajnokságnak ígérkező mérkőzéseinken sokszor tudunk hasonlóan jó és sokszor parádés játékot felmutatni.