Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 XIX. REXROTH KUPA2012.06.25. hétfő
Az ÚJPESTI HALADÁS FC 99' - es korosztályos csapatával az idén is részt vett az egri utánpótlás labdarúgó tornán. Csapatunk ezzel a tornával zárta a 2011 / 2012 évi bajnokságot.

Két ötcsapatos csoportot alakítottak ki a szervezők a korosztályunkban. A csoportokból csak a két első jutott tovább, majd ezek után a keresztmérk
őzések ( A1 - B2; és B1 - A2 ) győztesei játszhattak az 1 - 2; - és a vesztesek a 3. és 4. helyekért.

Csapatunkkal a célkitűzés természetesen a 4 - be jutás volt a cél, bár az előző évek jelezték számunkra, hogy nem lesz könnyű dolgunk, hiszen a csoportunkban szereplő Kazincbarcika ( KBSC FC KFT ) csapatával előző évben 0 - 4 volt a végeredmény, valamint a Budapest válogatottban több játékos az országos bajnokságokban szereplő budapesti csapatokból lett a játékosállomány összeállítva.

Játékosaimban nagyon bíztam, mert a jelenlegi 18 fős keretünk a most befejeződött bajnokságban bizonyította rátermettségét. Minden játékosom becsületesen készült, és sokat dolgozott a jó szereplés reményében, aminek meg is lett az eredménye a bajnokságban. Most pedig a hosszúra nyúlt bajnokságot követően egy 4 napos hosszú hétvégére még össze kellett szedni magunkat.

A csütörtöki napon délelőtt megérkezésünket követően szinte azonnal komoly feladat következett: bevezetőmben említettem, hogy egy évvel ezelőtt a KBSC csapata ellen 0 - 4 - re végződött a mérkőzés. Ezúttal is a KBSC csapata kezdte jobban a mérkőzést. Kisebb mezőnyfölényben játszottak a Kazincbarcikaiak az első félidőben, ennek ellenére helyzetet csak a sarokrúgásokat követően kapunk előtt keletkezett kavarodásokból adódott gólszerzési lehetőségük. A fordulás - szünet - után csapatunk volt a kezdeményezőbb, és a mérkőzés legnagyobb helyzetét is csapatunk alakította ki. Gábort ugratta ki S. Bálint a baloldalon, majd az alapvonalhoz közelítve élesen laposan a kapu előterébe lőtt, de kiváló labdájáról sajnos G. Dávid kissé lemaradt, elmaradt a gól, így az első mérkőzés után 1 - 1 ponttal, és 0 - 0 gólaránnyal mehettek a csapatok a pihenőre.

Pénteken reggel csapatunk kezdte a korosztályunkban a mérkőzésdömpinget. A 08.00 órára kiírt HALI - OROSHÁZA mérkőzés a viharos időjárás miatt mintegy háromnegyedórás késéssel kezdődött. Csapatunk kisebb fölényben játszott. Ellenfelünknek egy helyzetecskéje volt az egész mérkőzésen, amikor Leó kiejtette a labdát egy beadást követően, de szerencsére az egész kupán kiválóan védő hálóőrünk korrigálta hibáját, így ezen a mérkőzésen is a pók nyugodtan szövögethette a hálóját, mert egyszer sem rezdült meg ezúttal sem. Kiváló védekezésünkből szép támadásokat is vezettünk, és úgy gondolom, ezen a mérkőzésen is a nagyobb gólszerzési lehetőségek csapatunknál voltak. A második félidőben két alkalommal is S. Bálint lövései csattantak a kapuvason. Az első lövést egy kiválóan kivitelezett fordulást követően suhíntotta laposan kapura ( jobb alsó saroknál kapuvast érte ); míg a második lövés a felső vason csattant. A gólnélküli döntetlennel két mérkőzést követően 0 - 0 gólaránnyal, és kettő ponttal állt csapatunk.

Délután a HALI - KISTELEK mérkőzés következett. Ahhoz, hogy csapatunknak a csoport utolsó mérkőzésére még legyen esélye továbbjutni, ezúttal már mindenféleképpen gólt - és gólokat kellett rúgni, és csak a három pont megszerzése esetén lehetett reális esélyünk minderre. Jól kezdtük a mérkőzést, hamar sikerült vezetéshez jutnunk. Gábor lőtt V. Bálint labdáját követően a hálóba. A gólunkat követően játékosaink elkényelmesedtek, és az addig nagy mezőnyfölényünk ellenére két védelmi hibánkat könyörtelenül kihasználva ellenfelünk 1 - 2 - re megfordította a mérkőzés állását. A két bekapott gól nagyon megzavarta a csapatot, nagyon jól jött a szünet. Szünetben sikerült rendezni a sorokat, és a második félidőben újra játékosaim irányították a mérkőzést. Kiváló labdaszerzést követően fantasztikusan adott be G. Dávid jobbról egy labdát, a kapu előterébe Gábor érkezett, és egyenlített. Majd kis idővel később S. Bálint adott mértani pontosságú labdát Gábornak, aki fantasztikus eleganciával lőtte csapatunk - és egyben önmaga harmadik gólját. A mérkőzés hátralévő részében már végig mi irányítottuk a játékot, és úgy gondolom, teljesen megérdemelten győzelmünkkel megszereztük az igen fontos három pontot.

Szombaton következett a HALI - BUDAPEST VÁLOGATOTT mérkőzés. A csapat szerkezetén jelentős változtatást csináltam, előző este játékosaimmal pontról pontra átbeszéltünk mindent. Teljes elánnal mentünk neki a mérkőzésnek, nagyon szerettünk volna továbbjutni. Új felállásunkkal sikerült meglepni szülői- és szurkolótáborunkat. Az igazi meglepetés a pályán zajlott. Az előző mérkőzések során láthattuk, hogy ellenfelünk játékosai nem csak nagy, és erős növésűek, hanem valóban jól is futballoznak, a korosztályhoz képest nagyon erős játékosokról, igazán jól összeválogatott csapatról beszélhettünk. A kiváló ellenfelünknek igazán nagy helyzete nem volt az egész mérkőzésen, a magassági fölényükből adódott beadásokat követő kavarodásokból voltak kisebb helyzetecskék. Játékosaim nagyon szervezetten, és jól futballoztak ezúttal is. Két kisebb hibát vétettünk, ezt ellenfelünk kihasználta, így az egy - egy gólt kapva a két félidőben 0 - 2 - re végződött mérkőzést követően sajnos a csoportban harmadik helyet megszerezve kiesett csapatunk. Csapatunk a kupán 5 pontot szerzett; 4 mérkőzés, 1 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség 3 - 4 gólarány. Játékosaimra nagyon büszke vagyok, kiválóan futballoztak, igazolták számomra, hogy a nagyon sok munka meghozta a gyümölcsét. Játékosállományunk letisztulását követően minden játékosom beállt a csatasorba, és a jelenlegi 18 fős kerettel, ezzel a játékosállománnyal nagyobb célokat is - természetesen további kemény, sok és áldozatos munkával - elérhettünk. A 18 játékos, akire egész évben számíthattam, és akiknek gratulálok az összteljesítményhez, a következő:
BÉRES MÁTÉ; BOROS BENCE; BUZÁS PÉTER; CSÁSZÁR MILÁN; CSONKA ÁDÁM; EL-NAGAR MODI; GERHÁT DÁVID GYÖRGY; ISTENES LEONÁRD SÁNDOR; KASZA DÁNIEL; NYITRAI TAMÁS MÁTÉ; PERGEL DÁVID; PETŐ ÁDÁM; SOMOGYI BÁLINT; SZIJÁRTÓ GÁBOR; THÉK MILÁN ENDRE; TÖRÖK ZSOMBOR; VANDLIK TAMÁS; VÁRKONYI BÁLINT.