Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 BLSZ II. FELNŐTT ÚJPESTI HALADÁS FC - KÖZGÁZ2012.06.14. csütörtök
BLSZ II. o. 1. cs. Felnőtt bajnoki mérkőzés

ÚJPESTI HALADÁS FC - KÖZGÁZ 4 - 3 ( 3 - 0 )

A 2011 / 2012 bajnokság utolsó hazai mérkőzésére készülődhetett a csapatunk.

A héten megnyílt a sportbüfé, mely a BLSZ bajnokságokban szereplő csapatok vendéglátó egységei k
özött talán nem túlzás, de egy igazi drágakő. Istenes Sanyi valóban nagyot alkotott!

Csapatunkból a mérkőzés előtti pletykákból kivehető volt, hogy több játékos nem tudta különböző okokból vállalni a játékot. Akik játékra jelentkeztek, azok között voltak, akik sérülten is bizonyították, hogy lehet rájuk számítani. Sajnos a bemelegítésnél tovább kellett a csapat mágusának - Zeke Ákosnak - alakítani az alapfelálláson, mivel a kapusunk Kulcsár Róbert megsérült. Egy vetődést követően két évvel ezelőtt megműtött válla kiugrott, így kórházba kellett szállítani. A csapat a következő összeállításban kezdte a mérkőzést: FEIND, SZIGEDI, CSOKONYAI, KASZA, BALOGH, NÉMETH, IVANCSÓ, LEHNER, HOLLÓ, ROZVADSZKY, PÓSA.

A bevonulásnál valószínűleg mindenki meglepetésére megszólalt az ÚJPESTI HALADÁS INDULÓJA az előkészített CD lemezről. Már csak azt remélhettük, hogy a kiváló felvezetés után szuper lesz a játék is!

Az 5. percben Csokonyai végzett el baloldalról szabadrúgást. A hosszú oldalra tartó labdáját a kapus öklözte ki a pontosan érkező Rozvadszky elől. A 7. percben Ivancsó jobb oldalról eleresztett lövése zúgott el a felső léc fölött. A 8. percben Csokonyai szabadrúgása újabb remek ívelés volt, a megint csak kiválóan érkező Rozvadszky ezúttal még elvétette fejesével a kaput. A 10. percben egy előre ívelt labdát Feind messze kifutva a kapujából mentett. A középkör környékén ellenfelünk játékosa megszerezte a labdát, és a térfelünk közepéről kétségbeesve visszasiető kapusunk fölött a vendég középpályása kapura ívelt. Jó helyzetfelismerése, meglátása szerencsére kb. fél méterrel ment el a bal kapufa mellett. A 16. percben a jobb oldalról Holló lőtt élesen a kapu előterébe, de a visszaigyekvő védő szögletre mentett. Legnagyobb meglepetésünkre a játékvezető kirúgást ítélt. A 28. percben kezdődött az igazi HALI fiesta. Rozvadszky a 16 - oson belül fiatal csatártársa - PÓSA - elé sarkalta a labdát, aki kiváló rúgótechnikával a hosszú sarokba bombázott. 1 - 0. A 36. percben Holló újabb beadására Rozvadszky érkezett óramű pontossággal, majd profi módon a kapuba fejelt. 2 - 0. ( A mérkőzés utáni csevegésnél tudtam meg Holló elmondásából, hogy Szigedi adta be mesterien ennél a szituációnál a labdát. Elnézést fiatal játékosunktól, valószínűleg a cseh kettőn néztem a mérkőzést!!!) A 44. percben Ivancsó ment el a baloldalon, majd újabb profi meglátással a hosszú oldal felé passzolt, ahol megint csak Rozvadszky érkezett, és lőtt higgadtan a kapus mellett újabb HALI gólt. 3 - 0. Ivancsónak ez a mai mérkőzés volt az utolsó hazai felnőtt kategóriás mérkőzése Portugáliába távozása előtt. Remek játékával szépen búcsúzott a HALI SPORTTELEPTŐL. A szünetre maradt a 3 - 0 mérkőzésállás. Rozvadszky fantasztikus formában játszott, így csak reménykedhettünk, hogy a második félidőre még sérülése nem jön elő, és tudja folytatni a játékot.

Hamar a szünet után sikerült gólt lőnünk. Ivancsó indította Rozvadszkyt, aki a kimozduló kapus mellett mesteri módon mesterhármasával 4 - 0 - ra módosította az állást. Rozvadszky ez a TE NAPOD !

Az 55. percben kezdett a mester cserélni: Holló helyett Balázs, míg a 60. percben Rozvadszky helyett Koloszár lépett pályára. SZÉP VOLT DANI!!!!! (ROZVADSZKY). A 65. percben a körülményeskedő védő mellett Koloszár lépett ki, a kapus mellett jó ütemben elhúzta a labdát, de sajnos az üres kapu mellé gurított. A 66. percben az 5 - 0 helyett 4 - 1 re módosult az állás. Kasza fiatal kapusunknak esélyt sem hagyva egy beívelést követően a felső sarokba fejelt. A gól szép volt, de sajnos öngól volt. . . .

„Fogod még hallgatni ezt sokáig valószínűleg Laci” - de ettől is szép a csapatjáték.

A 72. percben újra Hali helyzetnek tapsolhattunk. Csokonyai újabb szabadrúgást ívelt a 16 - oson belülre, tanári labdájára Pósa érkezett, de sajnos a kapu mellé sikeredett a fejese. Ugyanebben a pillanatban csodálatos Büfénk teraszán a Dánok góljának tapsolhatott a vendégsereg. Jobbra - balra meccs. Mérkőzés a tv - ben, mérkőzés egyenesben a pályán. Futballra éhes, és szomjas focirajongó férfiak és nők, mi kell ennél több?! Talán sör. . . Míg ezen merengek a 75. percben védőink körülményeskednek, kapusunk vár a védőkre, majd a szemfüles vendégcsapat csatára az üres kapuba lőtt. 4 - 2. Sajnos az utolsó 15 percben teljesen átvette a kezdeményezést a KÖZGÁZ csapata. A 82. percben az újabb próbálkozások egyike góllá érett. A jobb oldalról ívelt a vendégcsapat szélsője a 16 - oson belülre, sajnos védőink megint egymásra vártak, a szemfüles csatár megint csak gólt lőtt. 4 - 3.

Szerencsére a mérkőzés végéig már nem lett több vendéggól, így 4 - 3 - as győzelemmel zártuk legalábbis a hazai mérkőzéseket tekintve a bajnokságot. Egy idegenbeli mérkőzés még hátra van, sok sikert a csapat minden játékosának.