Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 U13 II. KER. UFC - ÚJPESTI HALADÁS FC2012.04.23. hétfő
U13 BAJNOKIII. KERÜLETI UFC - ÚJPESTI HALADÁS FC. 2 - 1 ( 0 - 0 )

Szögletarány: 7 - 7 / 5 - 5/

Gyönyörű környezetben, nagyon szép napos délelőttön került megrendezésre a II. KERÜLETI UFC - ÚJPESTI HALADÁS FC bajnoki labdarúgó mérkőzés. A tavaszi szezonban lej&#
225;tszott négy mérkőzést követően veretlenül érkeztünk a Kolozsvári Tamás utcai sportcentrumba. Csapatunk a következő összeállításban kezdte a mérkőzést:

LEÓ, ZSOMBOR, P. ÁDÁM, B. BENCE, K. DANI, NY. TOMI, V. TOMI, S. BÁLINT, PETI, B. MÁTÉ, GÁBOR.

A hazai csapat az első perctől kezdeményezőbb volt, írányította a játékot. Ennek ellenére kiváló védekezésünknek köszönhetően igazán helyzetet nem tudtak kialakítani, sőt a 15. percben Gábor kiváló egyéni akcióját követően a kapussal állt egy az egyben, de sajnos a hálóőr menteni tudott az utolsó pillanatban. Öt perccel később S. Bálint gyorsan elvégzett szabadrúgásával kiugratta Gábort, akinek az utolsó labdaérintése kissé hosszabbra sikerült, így megint csak a kilépő kapus mentette meg a hazai kaput az esetleges en bekapott góltól. A 24. percben cseréltünk először, Peti helyett V. Bálint lépett pályára. A további percekben inkább már csak a sarokrúgásokat követően volt lehetősége a csapatoknak, de ezek végén rendre elmaradt a mindkét csapat által annyira várt gól, így eldöntetlen 0 - 0 -ás állással mehettek a szünetre a csapatok.

A szünetben cseréltem: K. DANI helyett CS. ÁDÁM lépett pályára, így a következő összeállítással folytattuk a játékot a szünet után: LEÓ, ZSOMBOR, P. ÁDÁM, NY. TOMI, B. BENCE, CS. ÁDÁM, V. TOMI, S. BÁLINT, V. BÁLINT, B. MÁTÉ, GÁBOR.

Sajnos a fordulás után nagyon hamar, a 38. percben egy profi támadást követően, nagyon szép góllal a hazai csapat megszerezte a vezetést. 1 - 0. Sajnos leiskolázott ezúttal a II. KERÜLETI UFC csapata. Játékosaink csak asszisztáltak a jobb oldali kényszerítős játék láttán, majd az ezt követő pontos beadáshoz és támadás befejezéshez. A középkezdés előtt cseréltem: P. ÁDÁM helyett P. DÁVID lépett pályára. Csapatunk kezdett magához térni, egyre több akciót kezdeményeztünk. A 43. percben újabb frissítéssel próbáltam eredményesebbé tenni a támadó játékot. B. MÁTÉ helyett G. DÁVID lépett pályára. Az 50. percben a középpályán remek labdaszerzést követően mértani pontosságú labdával S. Bálint kiugratta Gábort a baloldalon, aki kapura húzott a labdával, majd a kimozduló kapus mellett higgadtan a hosszúsarokba helyezett. 1 - 1. A góllal sikerült ellenfelünket megzavarni, s az 56. percben a hazai térfél baloldalán egy kiváló labdaszerzést követően a teljesen egyedül álló G. Dávidhoz passzolt Gábor, aki sajnos rossz megoldást választva elkapkodta a 100% - os ziccert. A futball örök szabálya megint csak igazolta a törvényszerűséget: „ Kihagyott 100% - os gólhelyzet után a másik csapat rúg gólt ” . Az 58. percben a hazai csapat végzett el szögletet. A beívelést még sikerült kifejelni, de a kipattanóra érkező, II. KERÜLETI UFC játékos kiváló lövését kapusunk remek érzékkel lábbal még hárította, majd az így kipattanó labdára megint csak a hazaiak reagáltak gyorsabban. Újabb kapura lövést követően megint tudott remek ütemérzékkel Leó hárítani, de sajnos játékosaink annyira leblokkoltak ennél a szituációnál, hogy a harmadik kipattanó labdát már könyörtelenül a hálóba lőtte a II. KERÜLETI UFC játékosa. 2 - 1. Csapatunk dicséretet érdemel, mert a sokkoló gól után is talpra tudtunk állni, és szinte teljesen beszorítottuk ellenfelünket a saját kapuja elé. Sorra alakítottuk ki a helyzeteket és közvetlen a végső, mérkőzést lezáró hármas sípszó előtt a második bekapott gólunkat megelőző helyzet adódott csapatunk előtt. Játékosunk a kapu előterébe érkező labdát kapura lőtte, a védekező játékosok blokkolták a lövést, majd a lecsurgó labdát újra kapura lőttük, azt megint csak sikerült blokkolni, majd ezt követően harmadik lövésünk az alapvonalon túlra jutva elkerülte a hazai kaput, így nem sikerült az egyenlítés.

Gratulálok a II. KERÜLETI UFC csapatának a győzelemhez. Játékosaimra büszke vagyok, mert úgy gondolom mindenki mindent elkövetett, hogy ezen a napon is ponttal, vagy esetleg pontokkal utazzunk haza mérkőzést követően Újpestre. Az első félidőben nagyon fegyelmezetten, de rendkívül pontatlanul játszottunk, mégis talán csapatunknak volt nagyobb helyzete. A második félidőben sajnos 1 - 1 -es állásnál a mérkőzés azon periódusában kaptuk egy figyelmetlenséget követően a második gólt, amikor mi léptünk fel végre kezdeményezőbben. Csapatunk tartására jellemző, hogy ezután is tudtunk újítani, és ha döntő pillanatokban jobban koncentrálunk, jobb megoldásokat választunk, és talán egy kis szerencsénk is lett volna, akkor egy ponttal gazdagabbak lehetnénk. Mindenféleképpen tanulnunk kell ebből a mérkőzésből, egy nagyon jó csapat ellen, jobb egyéni felkészültségekkel rendelkező játékosok ellen sikerült remekül helyt állni játékosaimnak.