Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 U13 BAJNOKI ÚJPESTI HALADÁS FC - RKSK2012.04.16. hétfő
U13 BAJNOKI ÚJPESTI HALADÁS FC - RKSK 1 - 1 / 1 - 1 /
Szögletarány: 6 - 8 ( 4 - 2 )

Az első helyezett RKSK csapatát fogadtuk ezen a hétvégén a HALI Sporttelepen. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de játékosaimmal becsületesen készültünk, így
abszolút győzni akarás jellemezte az öltözői hangulatot a mérkőzés előtt. Csapatom a következő összeállításban kezdte a mérkőzést: LEÓ, ZSOMBOR, P. ÁDÁM, NY. TOMI, B. BENCE, PETI, V. TOMI, S. BÁLINT, CS. ÁDÁM, B. MÁTÉ, GÁBOR.

Mi kezdtük a játékot, Zsombor mértani pontosságú labdájára fantasztikus ütemben érkezett Gábor a baloldalon, aki miután maga elé vette a labdát, védőjét lerázva, kapu felé fordult, majd a csodálkozó kapus fölött a hosszúsarokba emelte a labdát, így mindösszesen 10 mp elteltével vezetéshez jutott csapatunk. Olyan csodálatosan kivitelezett és góllal befejezett támadást vezetett ezúttal csapatom, hogy igazán szavakkal nem lehet pontosan visszaadni a látottakat, a világ bármely országában a szépségdíjas gólok között említenék eme eredményesen befejezett, kivitelezett támadást. 1 - 0. A gyorsan lőtt gólunkkal sikerült megzavarni ellenfelünket, és az első félidő első húsz percében abszolút játékosaim irányították a játékot. A gólunkat követően rövid időn belül egy szintén tetszetős támadás végén B. Máté előtt adódott gólszerzési lehetőség, de sajnos csatárunk nem tudta levenni a labdát, így ezúttal sajnos elmaradt az újabb Hali gól. Egy következő támadásunk végén a vendégvédők szögletre mentettek. A kiválóan elvégzett sarokrúgás a kapu előterébe jó ütemben érkező B. Bence felé szállt, de sajnos játékosunk nem tudta gólra váltani a kiváló lehetőséget. Ezek után is voltak még az első félidőben kisebb lehetőségeink, de sajnos az újabb Hali gól sajnos elmaradt. Az első félidő 20 - 25. percétől egyre jobban magához tért az RKSK csapata. Egyre többet voltak a kapunk előtt, bár általában nem felépített támadásokat - inkább felíveléseket, kapuelőtérbe íveléseket követően. A 29. percben egy 20 - 25 méterről, középről elvégzett szabadrúgás a sorfalban helyezkedő játékosaink lábai között kapu felé tartott. Védő játékosaink rosszul helyezkedtek, s a göröngyös talajon megpattanva kapusunk kezéből a kicsúszó labdára a vendégcsapat játékosa reagált a leggyorsabban, és a kapuba továbbította a játékszert. 1 - 1. A szünetig már csak meddő játék folyt, főleg a pálya középső részén, egyik csapat sem tudott igazán érdemleges támadást vezetni, így az eldöntetlen állás maradt az első félidei eredmény.

A szünetben nem cseréltem, a mérkőzést elkezdő összeállításban kezdtük meg a második félidőt. Sajnos a második félidőben középpályán nem nagyon tudtuk megtartani a labdát, így egyre inkább a Mi térfelünkön folyt a küzdelem. Mindkét csapat nagyon szervezetten játszott, ezen a hétvégén mindkét csapat játékosaiból hiányzott a kreativitás, így igazán inkább a nagy küzdelem jellemezte a második félidőt. Többnyire felívelésekkel próbálkoztak a csapatok. Látszott mindkét oldalon, hogy inkább biztonságra játszanak a játékosok. próbáltam frissíteni cserékkel a 45. percben. Cs. Ádám helyett K. Dani, míg B. Máté helyett V. Bálint lépett pályára. Sajnos igazán nagy helyzetek csak a kapu előterébe ívelt labdák okozta kavarodásokból adódtak mindkét oldalon. Az utolsó 10 percre próbáltam elöl változtatni, mert jó lett volna még egy gólt rúgni, ezért a mai napon kissé indiszponált V. Bálint helyett G. Dávid lépett pályára. Sajnos B. Bence egy fejelést követően megsérült, így a 60. percben is kettős csere következett, P. DÁVID is pályára lépett. G. Dávid pályára lépésével támadó játékunk jelentősen feljavult, és beállítását követően két - három szemre is tetszetős támadást vezetve újra a mérkőzés végén akadtak gólszerzési lehetőségeink. Ezek sajnos kimaradtak, így az egy - egy - es állás maradt a mérkőzés lefújását követően is a végeredmény.

Sok sikert az RKSK csapatának. Úgy gondolom, méltán ennek a csoportnak az egyik bajnok aspiránsától sikerült elvennünk 2 pontot kiváló csapatteljesítményünkkel. Gratulálok játékosaimnak, sajnálom, hogy a második félidőben nagyon visszavettünk a játékból. Ennek természetesen megvannak az okai. Ezeket a jövő héten átbeszéljük a játékosokkal, és egészen biztos vagyok, hogy az újabb rangadón - II. KER. UFC - már az első játékrészhez hasonlóan a második játékrészben is hatékonyabb, szemre is tetszetősebb futballal tudjuk szórakoztatni a szép számú közönségünket.