Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 U13 ÚJPESTI HALADÁS FC - LŐRINC UNITED FC2012.04.01. vasárnap
U 13 BAJNOKIÚJPESTI HALADÁS FC - LŐRINC UNITED FC. 4 - 1 ( 2 - 0 )
Szögletarány: 22 - 1 / 10 - 0 /

A múlt héten nagyon jó mérkőzést játszottunk a Csepel csapatával, és kezdésnek nem is volt rossz az egy pontot érő gólnélküli döntetlen eredménnyel hazautazni a nagy múltú csapat otthonából. Játékosaim nagyon jó hangulatban készültek a kö
vetkező megmérettetésre, bár ezen a héten is tovább növekedett azon játékosok száma, akik kiestek a kezdő csapatból megbetegedések miatt. Csapatunk jelenlegi erőssége, hogy a 18 fős játékoskeretből, van olyan 14 - 15 játékos, aki nyugodtan kezdhet az erősebb csapatok ellenében. A maradék 3 - 4 játékos is eljutott olyan felkészültségre, amely biztosíthat, hogy középcsapatok ellen akár kezdőként bevethetőek. Természetesen mindezek a megállapítások mindaddig csak üres frázisok, amíg a pályán adott játékosok bajnoki mérkőzésen nem tudják állításaimat bizonyítani. A jelenlegi állapot szerint itt volt az alkalom, hogy azok, akik eddig kevesebb lehetőséghez jutottak, bizonyítsanak. Csapatunk a következő összeállításban lépett volna pályára: LEÓ, ZSOMBOR, P. ÁDÁM, P. DÁVID, B. BENCE, NY. TOMI, V. TOMI, S. BÁLINT, B. MÁTÉ, G. DÁVID, GÁBOR. A mérkőzést megelőző közös találkozóról elkésett B. MÁTÉ, így a már mérkőzés jegyzőkönyvhöz képest is a következő összeállításban lépett csapatunk pályára - természetesen a játékvezetőnek jeleztük a változtatást a mérkőzés előtt, a jegyzőkönyvben is szerepel a módosítás:

LEÓ, ZSOMBOR, P. ÁDÁM, CS. MILÁN, B. BENCE, NY. TOMI, V. TOMI, S. BÁLINT, P. DÁVID, G. DÁVID, GÁBOR.

Az első percektől csapatunk irányította a mérkőzést, már középpálya környékén labdát tudtunk szerezni, a vendégcsapat szinte át sem lépte a félpályát. Nagyon szervezetten és magabiztosan, szép támadásokat vezetve, egyre nagyobb helyzeteket kialakítva építettük fel támadásainkat. A 13. percben örülhettünk először a Hali gólnak. GÁBOR kiváló szögletét a vendégvédő kifejelte, de S. BÁLINT kiváló ütemben lecsapott a labdára, mellel maga elé vette, majd bődületes erővel, kiváló technikai megoldással a kapu jobb felső sarkába lőtt. 1 - 0. Nem sokat kellett várni a következő gólra. Egy újabb GÁBOR által kiválóan elvégzett szögletet követően a rövid sarokról V. TOMI fantasztikus csúsztatására érkezett óramű pontossággal G. DÁVID, és a kapu előterébe érkező labdát a csodálkozó kapus mellett a hálóba fejelte. 2 - 0. Az első félidő hátralévő perceiben számtalan góllövési helyzetet alakítottak ki játékosaim, de sajnos ezeket rendre elhibáztuk, így a kettő - nullás vezetés tudatában mehettünk a nagy szél elől az öltözőbe a szünet idejére. Az első mérkőzésünk volt az eddig lejátszott mintegy 38 bajnoki mérkőzésünk során, hogy minden játékosom teljesítményével elégedett lehettem. Bátran nyúlhattam a cserékhez, hogy majd mindenkinek játéklehetőséget tudjak adni 35 perc elteltével magabiztos játékunkat, és egész heti felkészülésünket látva. A szünetben a következő cserék voltak csapatunkban: CS. MILÁN helyett T. MILÁN; B. BENCE helyett MODI; V. TOMI helyett K. DANI; P. DÁVID helyett CS. ÁDÁM; G. DÁVID helyett B. MÁTÉ.

A második félidőre a következő összeállításban kezdtük a mérkőzést: LEÓ, ZSOMBOR, T. MILÁN, P. ÁDÁM, MODI, CS. ÁDÁM, K. DANI, S. BÁLINT, NY. TOMI, B. MÁTÉ, GÁBOR.

A második félidőt csapatunk kezdte, középkezdést követően máris helyzetet alakítottunk ki. 2 - 3 perc elteltével egy GÁBOR által középre gurított labdára B. MÁTÉ érkezett kiválóan, de csak Ő tudja hogyan - bár estében - sikerült a teljesen üres kapu mellé gurítani a labdát. Öt perc elteltével, a 43. percben B. MÁTÉ bizonyította, hogy nem véletlenül játszik csatár poszton. A pálya közepe táján GÁBOR tessékelte tovább a labdát csatár társának, B. MÁTÉ, aki nagyon szépen egyedül vezette a labdát kapura, és a kifutó kapus mellett tanári módon továbbította a kapuba a játékszert, és így tovább növelte előnyünket. 3 - 0. A második félidőben már többször lépett át ellenfelünk a térfél közepén, de lövő helyzetet sem tudott ezek során kialakítani a Lőrinc United csapata. Játékosaim a második félidőben is magabiztosan játszottak, számtalan alkalommal nagyon szép támadásokat vezettünk a széleken és onnan betörve, vagy a labdát a kapu előterébe továbbítva alakítottunk ki nagyobbnál - nagyobb helyzetet. Az 57. percben az utolsó cserénket is kihasználtuk: a kiválóan játszó GÁBOR helyett V. BÁLINT lépett pályára. A 65. percben CS. ÁDÁM nyargalt el a balszélen, majd fantasztikusan, élesen középre adott labdájára pontosan érkezett a hosszú oldalon NY. TOMI, aki igazított egyet, majd kapus mellett nagyon szépen helyezett a kapu hosszú oldalába. 4 - 0. Egy perccel később a 66. percben, kb. 25 méterről végezhetett el a vendégcsapat szabadrúgást. A laposan ellőtt labda a göröngyös talajon kapusunkat megtréfálta, és a hálóőrünk hasa alatt, kezei között a hálóban landolt. 4 - 1. Az utolsó 4 - 5 percben is adódtak gólszerzési lehetőségeink, de ezeket már nem tudtuk góllá alakítani, így maradt a végeredmény 4 - 1.

Sok sikert a nagyon sportszerű LŐRINC UNITED FC csapatának. Játékosaim teljesen igazolták a bekezdésben írt megállapításaimat, nagyon büszke vagyok csapatomra. Magabiztos győzelmünket a szokatlanul nagy szögletarány - különbségen túl bizonyítja a 18 - 1 kapura lövési arány is, ha a statisztikai számokat nézzük. A számokon kívül, úgy gondolom a mutatott játékkal is elégedett lehetek, a nagyszámú hazai közönségünknek szép futball hétvégét szerezhetünk az olykor viharos szél fújta szombat délelőttön.