Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /scripts/mycon.php on line 3
 U11 GOLDBALL 94 FC - ÚJPESTI HALADÁS FC2012.03.09. péntek
Az Újpesti Haladás csapata szombaton a Goldball 94 FC vendége volt a Siketek sporttelep hátsó füves pályáján. A talaj kissé laza volt, de játékra teljesen alkalmas. Háromnegyed pályán 10+1 - es felállásban, 2 x 40 perces meccset vívtak egymással a felek. Játékosaim második edzőmeccsüket vívták háromnegyed pályán, a Goldball jelenleg a bajnokságban a 3. helyen áll. Csapatommal szembeni elvárásom nem a győzelem elérésére irányult, hanem egyes emberek kipróbálása új posztokon, a taktikai hadrend ellenőrzése, illik-e a csapatara, és meg tudják-e tölteni élettel az elképzeléseimet. Kulcs fontosságú volt, hogy a labda kihozatalokat gyakoroljuk, erőltessük, még akkor is ha letámadnak minket. Valamint egy-egy játékszituációt, amit gyakoroltunk éles helyzetben is valósítsuk meg. Ezek fényében kezdődött el a meccs.

Az első félidő egészéről mindent elmond, hogy a 20. percben kért egy kis időt az ellenfél edzője. Míg ő nem lehetett elégedett csapata teljesítményével addig én teljes mértékben. Már a középpályán meg tudtuk törni támadásaik nagy részét, nem engedtük közel játékosaikat a kapunkhoz, és a széleken felhozott labdákat is jó százalékkal szűrtük meg. Csapatom együtt tudott mozogni, nem szakadtunk szét. A 20 perc után már veszélyes támadásokat is tudtunk vezetni, főleg bal szélen bontottuk meg ellenfelünk védekezését, de nagy gólhelyzetet még nem tudtunk teremteni. A félidő vége előtti perceket uraltuk, beszorítottuk ellenfelünket a kapujuk elé, de sajnos mi kaptunk ebből gólt. Egy területbe meglőtt labdát szépen megjátszottak és szélen végigvitt támadásukból fejes gólt értek el (1-0). Túlságosan feltolódtunk és nem tudtunk időben visszazárni.

A második félidő első 10 perce egy kis kapkodással kezdődött. Kirúgásunkból kétszer is labdát veszítettünk középen, mindkét szituációért góllal bűnhődtünk. (3-0) Ezek után ismét feljavult játékunk és a cserék is hozzá tudtak tenni a csapat játékához. Továbbra is próbáltuk a játékunkat játszani, és a középpálya is jól zárt. Elfutásaink és az ellenfél térfelén szerzett labdák már kapura is veszélyes támadások építőkövei voltak. Támadásainkat lövéssel is le tudtuk zárni, bár különös riadalmat csak egy próbálkozásunk keltett. Ami nagyon bíztató volt az a letámadásunk. Már az ellenfél labdakihozatalánál sikerült megakasztani a támadás lendületét, vagy elvenni a labdát. Mégis megint mi kaptunk gólt. Egy gyengén elvégzett szabadrúgás után ellenfelünk felszabadított, és végigvitt támadásuk rendezetlen védelmünk ellen ismét gólt ért. (4-0) Az utolsó szó mégis a miénk volt. És egy labdaszerzés után szélről belőtt labdát a hosszún érkező játékosom Vranek Márk passzolta a hálóba. (4-1)

A csapat játékával maximálisan elégedett vagyok. Amit kértem tőlük azt visszaláttam a pályán. 80 percen keresztül hajtottak és küzdöttek minden egyes labdáért. Képzettebb ellenfél ellen sem vallottak szégyent. Ez a mérkőzés rávilágított csapatom pozitív és negatív tulajdonságaira. Típus hibákat is véltem felfedezni, amiket edzéseken javítunk. Ez egy olyan eredmény, ami bíztató és lehet rá építeni. Ezt az utat kell tovább járnunk. Nem emelnék ki külön senkit, mert nem egyénileg voltunk jók, hanem együtt! Gratulálok minden egyes játékosomnak!